Spathiphyllum Çiçeği (Barış Çiçeği) ve Bakımı

Beyaz çiçeği, oval ve büyük yaprakları ile hoş bir görüntüsü olan Spati çiçeği, az bir ışık kaynağı ile de idare edebildiğinden tercih edilen saksı çiçekleri arasında yer almaktadır. Çünkü bu nedenle hem ev hem de ofislerde bakımı kolay olacaktır. Direk güneş ışığı gereksinimi yoktur. Aydınlık bir ortam bitkinin sağlıklı büyümesi için yeterli olacaktır. Zaman zaman saksının yönünü değiştirerek tüm yaprakların gün ışığı görmesini sağlamanız faydalı olacaktır. Çünkü spatifilyum çiçeğinin ışık gören yaprakları güneşe doğru bir eğilim göstermektedir.    

Sevgiliye Çiçek Önerileri

Sevgiliye Çiçek Önerileri Sevgililer Günü yaklaşıyor! Tüm çiftleri şimdiden nasıl bir hediye alacağına dair bir heyecan sardı bile. Günler öncesinden yapılması planlanan sürprizler ve alınacak hediyeye karar vermek zor. Neyse ki her özel günde imdadımıza yetişen çiçekler var. Çiçekler her özel anımızda, mutlu günlerimizde, içimizden geldiği için sevdiklerimize hediye ettiğimiz ve duygularımızı dile getiren en anlamlı hediyedir çoğu zaman. Sevgililer Günü için de yine kurtarıcımız olacak çiçek seçenekleri Herkese Çiçek’te.     Sevgililer Günü denilince akla gelen ilk çiçek şüphesiz ki kırmızı gül olacaktır.Kırmızı güller büyük aşkın simgesidir. Bugünün anlamına en uygun çiçek de aşkın simgesi kırmızı güller olacaktır. İsterseniz bir buket, isterseniz hoş bir aranjman içerisinde ya da sade kırmızı güllerden oluşan bir seçim O’na en derin duygularınızı anlatmakta size yardımcı olacaktır. 

Phalaenopsis Orkide Bakımı

Phalaenopsis orkidelerin doğal yaşam bölgeleri Asya’nın doğusu, Srilanka ve Filipin’lerin batısında yer alan tropikal ormanlar. Yaşam alanlarının mevsimsel şartlarından dolayı soğuğa maruz kalmaları ve yüksek nemle karşı karşıya olmaları ev, iş yeri gibi ortamlara alışmalarına kolaylık sağlamıştır. Phalaenopsis orkideler yılda iki kez çiçek açıyorlar ve çiçekleri yaklaşık 5 ay kadar açık kalabiliyor. 

Neden herkesecicek.com’u Tercih Etmeliyim ?

Türkiye’nin ilk online çiçek sipariş sitelerinden biri olan herkesecicek.com platformu, yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve alanında yapmış olduğu özenli çalışmalar sayesinde, bu zamana kadar ayakta kalabilmeyi başarmış bir kuruluştur. Müşteri deneyimlerini her zaman arttıran ve %100 müşterime mnuniyeti odaklı çalışmalarıyla kendisinden her zaman söz ettiren Herkese Çiçek, büyüyerek çalışmalarına devam etmektedir.

En Özel Günlere En Özel Çiçekler

Hani insanın ayağını yerden kesen günler vardır ya, söz gibi, nişan gibi, nikah gibi… İşte bu ayağınızı yerden kesen günlere özel olarak tasarlanan çiçekler, sevdiklerinize değerli olduklarını en doğru şekilde ifade etmeniz için sizleri bekliyor.   Sadece söz, nişan veya nikah gibi günler için değil, sitemizde her konsepte uygun çiçekler hediye edilmeyi bekliyor. Eğitim hayatımızın önemli bir yerinde duran öğretmenlerimiz için hazırlanan özel çiçekler... Hepsi sevdiklerinize kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz açısından herkesecicek.com ailesi tarafından özenle hazırlanmış ve sunulmuş çiçekler.

Ankara Çiçek Siparişi

En taze ve en güzel çiçekler siz zahmet çekmeden sevdiklerinize güzel bir kart yazısıyla gönderilir. İsterseniz üzerinde bir mesaj veya kart olmadan, gönderenin ismine yer vermeden de siparişiniz teslim edilebilir. Ankara çiçek siparişi için hemen herkesecicek.com sitesini kullanarak, sevdiklerinize en kısa zamanda mesajınızı ve sevgi sembolü çiçeklerinizi ulaştıralım.

Ataşehir Çiçek Siparişi

Ataşehir e çiçek göndermek hiç bu kadar kolay olmamıştı diyebileceğiniz bir sistemle çalışıyoruz. Siz sadece göndermek istediğiniz çiçek türünü belirleyin. Ataşehir’de göndermek istediğiniz kişinin adresini bizlere iletin. Sonrasını biz sizin adınıza hızlı bir şekilde yerine getirmekteyiz. Çiçek Siparişinizin hazırlanmasından, sipariş verdiğiniz adrese gidişine kadar ki serüvenlerden haberdar olmak istiyorsanız, siparişi verirken ‘SMS veya E-mail yoluyla beni bilgilendir’ sekmesini seçmeniz yeterli olacak. Böylece siparişin her aşaması sizlere SMS veya E-mail yoluyla iletilecektir.

Güvenli Çiçek Siparişi İçin

İnternet üzerinden alışveriş işleminin son senelerde daha fazla geliştiğini söylemek mümkün. Bunun sebebi, güvenlik sistemlerinin daha iyi bir şekilde kullanıcılara açıklanması, kullanıcıların internet üzerinden alışveriş konusunda, ‘güvenli değil’ algısının kırılması olduğunu ifade edebiliriz.  

Anneler Günü

Anneler Günü; hayattaki en değerli varlıklarımız annelerimizi anmak, hatırlamak ve annelerimizi sevgimizle taçlandırmak için Dünya üzerinde farklı ülkelerde kutlanan bir gündür. Anneler Günü Dünya üzerinde farklı ülkelerde farklı zamanlarda kutlanabilmektedir. Ortaya çıkış tarihi 1908 yılı olarak bilinmektedir. ABD’de yaşayan Anna Jarwis adlı kişinin annesini kaybetmesinin ardından başlattığı bir anma günü olarak ortaya çıkmıştır. 1914 yılında ise kongre onayı ile ABD’de yayılmıştır.

Menekşe Çiçeği Bakımı

Bu yazımızda; Şubat ayının gözde çiçeklerinden, neredeyse hemen herkesin evinde bulunan ve tercih edilen salon bir salon çiçeği olan menekşe çiçeğinin özelliklerine ve bakımına yer vereceğiz. Menekşeler çoğunlukla saksılarda yetiştirilmesi tercih edilen bitkilerdendir. Ancak bunun dışında park ve bahçelerde de süsleme amaçlı kullanılabilmektedir. 500'e yakın türü bulunan bu çiçek, en çok kuzey yarım kürede yetişir. Menekşeler uzun ömürlü bitkilerdir. Ancak bazı durumlarda dönemlik olarak da yetiştirilebilmektedir. Çiçek yerleşimi düzensiz olan ve kalp şeklini andıran yaprakları ile, genellikle adının renginde (menekşe) olan bu çiçeğin, pembe, beyaz, mavi ya da sarı renkli çiçek açan türleri de bulunmaktadır.  Yabani türleri de bulunan bu çiçek genelde ilkbahar aylarında çiçek açar. Kozmetik sektörü ve tıp alanında da kullanılan menekşenin en bilinen türleri Afrika Menekşesi, Hercai Menekşe ve Cezayir Menekşesi olarak sayılabilir.

Çiçek Gönderme Adetleri ve Gelişimi

Dünyanın her yerinde çiçek gönderilmekte ve hediye edilmektedir. Hala tüm ülkelerde adetlerde, törenlerde ve cenazelerde çiçek kullanılmaktadır. Örneğin Tüm kültürlerde Gül, lilyum ve karanfillerin birlikte cenazelerde kullanılması doğuş, hayat ve ölümü simgeler. Doğum günleri, düğünler, Yılbaşı kutlamaları ve yıl dönümlerinde çiçek hediye etmek yine her kültürde vardır. Genellikle her ülkede aynı şekilde kullanılan çiçekler ufak farklılıklar da göstermektedir. Örneğin; Çin’de öğretmenlere çiçek hediye etmek çok popüler bir davranıştır. Ancak saksı çiçeği hediye etmek çok fazla kullanılan bir hediye çeşidi değildir. Rusya’da doğum günü çiçekleri tek olarak hediye edilir. Çiçek aranjmanları ve buketleri fazlaca tercih edilen bir hediye olarak görülmemektedir. Tarihte uygulanan bazı adetler hala bugün bile devam etmektedir. Örneğin; Antik Roma’da evlenen kadınların çiçek taşıması şeytanları uzak tutmayı ve doğurganlığı sembolize etmekteydi.

Çiçekler Hakkında İlginç Gerçekler

Çiçekler yüzyıllardan beri insanların ilgisini çekmiştir. Aşağıda çiçekler hakkında az bilinen ilginç gerçekleri sıraladık; Dünyada 2,5 milyondan fazla çiçek çeşidi vardır.    17 yüzyılda lale soğanı altından daha değerliydi. Ölümsüzlüğü, hayatı ve aşkı temsil ediyordu. Lale soğanını yemeklerinizde normal soğan gibi kullanabilirsiniz. Antik Mısırlılar Nilüfer çiçeğine çok farklı bir gözle bakıyorlardı. Bu çiçek normalde sulu ortamlarda açmaktadır. Kuru ortamda yıllarca dursa bile sulandığında çiçek açması yeniden hayata dönmeyi sembolize ettiği için genellikle cenazelerde kullanılan bir çiçekti. Dünyanın en eski fosil çiçeği 2001 yılında Çin’de keşfedildi. Su zambağı görünümünde olan fosil 125 milyon yıl öncesine aittir. Eski zamanlarda çan çiçeği özsuyu yapıştırıcı olarak kullanılıyordu. Dana ayağı çiçeği dünyanın en büyük çiçeğidir. Yaklaşık 3 metre boyundadır. Kötü kokusundan ötürü ceset çiçeği olarak da bilinir.

Çiçek Gönderme İpuçları

İçinizden Geldiği Zaman Çiçek Gönderin Çiçek göndermek için özel günleri takip etmenize gerek yok. Kadınlar daha çok spontane gelen hediyelere değer vermektedir. “Bugün aklımdan hiç çıkmadın” notuyla herhangi bir günde gönderilen çiçek özel günlerde gönderilenden daha değerli olacaktır. Herkese Çiçek Gönderilebilir Çiçek göndermek sadece romantik bir davranış değildir. Sevgilinizden arkadaşınıza, ailenizden patronunuza herkese çiçek gönderilebilir. Çiçekler Her Zaman Eğlencelidir Çiçek göndermenin modası hiçbir zaman geçmez. Antik Mısırlardan beri çiçek gönderimi her zaman önemli bir jest olarak kabul edilir. Unutmayın çiçek hediye etmek hiç bir zaman sıkıcı gelmeyecektir. Çiçek Göndermek Bağlılık Anlamına Gelmez Bazı erkekler çiçek göndermenin bağlılık anlamına geleceğiniz düşünür. Sakin olun ve arkanıza yaslanın hiç bir kadın ona çiçek gönderdiniz diye böyle birşey düşünmeyecektir. Bu sadece genel bilinen yanlış bir kanıdır.  

Çiçekler Neden Sevgiliniz İçin Çok Önemli?

Çiçekler doğanın gerçek hediyeleridir ve tüm dünyada herkes tarafından sevilen nadir şeylerdendir. Renkleriyle ve kokularıyla çevreye değer katar ve pozitif enerji katar. Fakat kadınlar çiçekleri erkeklere göre daha anlamlı ve güzel bulmaktadır. - Çiçekler kelimelerin ifade edemeyeceği mesajlar taşırlar. Kadınların erkeklere göre daha duyarlı ve derin yaratılışları olduğu için çiçekler onları daha çok etkilenmektedirler. Eğer doğru zamanda doğru çiçeği hediye ederseniz bu onu ne kadar değerli bulduğunuzu gösterecektir. - Çiçeklersiz romantizm neredeyse imkansızdır.Bu yüzden kadınlar da çiçeklere çok düşkündür. Çünkü çoğu kadın için romantizm herşeyden önce gelmektedir. - Kadınlar çok güzeldir ve etraflarında güzel şeyler olmalıdır. Peki çiçeklerden daha güzel ne olabilir? - Bir kadın ofisinde ya da başka bir ortamda çiçek alırsa bu durum onun sevildiğini ve değer verildiğini etrafındakilere gösterir. Bunun için en iyi yol çalıştığı yere ya da evine çiçek göndermektir.

Çiçekler Neden Dünya İçin Önemlidir?

Çiçekler genellikle ışıltılı yapraklarıyla böcekleri kendilerine çekmektedir. Yapraklarının içerisinde çiftleşme organları bulunmaktadır. Bunlar dişi ve erkek organlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Böcekler bu yaprakların arasına girip merkezdeki nektardan içmek istediklerinde çiftleşme organlarında bulunan polenler böceklere yapışır. Daha önce başka çiçekten aldığı polenleri de buraya bırakıp çiftleşmeyi gerçekleştirir. Aynı çiçek türünden alınan polen diğer aynı çiçek türünde başka bir çiçeğe ulaştıktan sonra dişi organın üzerinde bir polan tüpü oluşturur ve bir süre sonra bu noktadan tohum oluşarak toprağa düşer. Böylece çiftleşme sona ermiş olur. Dünyada birbiri ile dolaylı ve dolaysız iletişim halinde olmayan tek canlı bile yoktur. Çiçekler yaşarken ve ölürken çevrenin organik yapısına katkıda bulunurlar. Çiçekler dünyadaki en önemli üreticilerdir. Ürettikleri basit şeker neredeyse tüm böcek türlerini besler. Bazı böcekler sadece belirli çiçek türlerinden beslenirler. Örneğin Orkide aynı incir gibi sadece belirli arıları kendine çekmekte ve bu şekilde üremektedir. Çiçeklerden beslenen böcekler de kuşları ve diğer canlıları beslerler. Bu şekilde bir besin zinciri oluşturulmaktadır. Dünyada tüketilen tüm besinler bu çiçeklerin tekrar tohum üretmesiyle birlikte oluşmaktadır. Ayrıca direk olarak tüketilen çiçekler de vardır. 

Sevgiliye Çiçek - Sevgililer Günü Çiçekleri

Sevgililer Günü Çiçekleri Sevgililer günü 14 Şubat’ta tüm dünyada sevgililer tarafından kutlanılmaktadır. Bugünde hediye alıp vermek geleneksel bir davranış haline gelmiştir. Çiçek göndermek ise bugünün vazgeçilmez ve diğer tüm hediyeler karşı üstünlüğünü göstermiş bir hediye çeşitidir. Çünkü çiçekler sevgiliye istenilen mesajı en iyi anlatan hediyelerdir. Özellikle kırmızı ve pembe güller sevgililer gününün en çok tercih edilen çiçekleridir. Çünkü güller çok eski zamanlardan beri aşkın simgesi haline gelmiştir. Sevgililer günü nasıl ortaya çıkmıştır? Romada imparator Kladyus zamanında dini tapınmalara kesinlikle izinverilmiyordu ve Imparator bu yasaların dışına çıkan herkesi idam ediyordu.  Aziz Valentine ise o zamanın önemli din adamlarından ve doktorlarındandı. İmparatorun idam etmek istediği kişilere yardım ettiği için tutuklanıp ölüme mahkum edilmişti.  İşkence görmüş, taşlanmış ve sonunda idam edilmişti. İdam edilmeden önce başından ilginç bir olay geçmiştir ve bu olay yüz yıllar sonra bile her 14 Şubat’ta sevgililer günü olarak kutlanacak bu güzel günün tohumlarını atmıştı.  Aziz Valenti’nin gardiyanlığını yapan kişi onun ne kadar iyi bir doktor olduğunu duymuştu ve bir umut doğuştan kör olan kızı için ondan yardım istedi. 

Neden Çiçek Siparişi ?

Neden Çiçek Siparişi ? Araştırmalar göstermektedir ki çiçekler herkes için çok değerlidir ancak yaşlı nesil için daha büyük öneme sahiptir. Çiçek göndermek hediye edilen kişi için çok büyük öneme sahiptir. -          Gönderilen çiçeklerin renkleri hediyeyi özelleştirmektedir. -          Görünüşü ve kokusu hediye edilen kişinin modunu yükseltmektedir. -          Çiçek göndermek duygusal bir etki yaratmaktadır. -          Çiçek alan kişi kendini daha özel hissetmektedir. -          Çiçekler kişiler arasında etkileşimi artırmaktadır. -          Çiçek hediye edilen kişiler sahiplenildiğini hissederler. Çiçek hediye etmek bazıları için geleneksel bir davranıştır. Ancak içinden gelerek çiçek hediye etmek de çok yaygın bir davranıştır. Çiçekler romantik durumlar için en önemli hediyelerdir. Bunun yanında çiçek gönderen kişi kendini göstermiş ve akıllara yer etmiş olur. Çiçek Gönderme Alışkanlıkları Alışkanlıklar gösteriyor ki lokal çiçekçilerden alışveriş yapanların çoğu çiçekleri kendi evleri için almaktadır. Online mağazalardan gönderilen çiçekler ise genellikle hediye etmek için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra lokal çiçekçilerden yapılan alışverişlerde tazelik, beklenti, uzun ömürlülük ve dayanıklılık ön plana çıkmaktadır. Genellikle insanlar çiçekleri kendileri seçip almasına rağmen internet üzerinde yapılan alışverişler fiyat seçenekleri, görsellik ve gönderim olanaklarından yararlanmak isteyenleri çekmektedir.

Ülkelere Göre Çiçek ve Bitkiler

Herkesecicek.com sizin için Ülkelere özgü çiçekleri araştırdı. Bu yazımızda ulusal çiçekler ve özelliklerini bulabilirsiniz.   

Çiçek Bakımı - Bitki Bakımı - Saksı Çiçeği Bakımı

Çiçek Bakımı Saksı çiçeklerini evin içinde nereye koymalısınız ? Saksı çiçekleri bakımı için temel iki önemli faktör vardır. Isı ve Işık. Öncelikle saksı çiçeğiniz için gerekli olan ışık ihtiyacını ve evinizin ışık kaynağını öğrenin. Az ışık yaprakları ve çiçekleri soldururken çiçeğinizin gelişimini de durdurmaktadır. Fazla ışık ise saksı çiçeğinizin canlılığını yitirmesine, tüm çiçeklerinin dökülmesine ve yapraklarının yanmasına yol açar. Işık kaynağını belirlerken sıcaklık durumunu da göz ardı etmemelisiniz. Soğuğa karşı dayanıksız olan bazı çiçekler cam kenarlarında ve balkonlarda bakılmamalıdır. Işık ve Isı ihtiyaçlarını çiçeğinizi aldığınız yere danışabilirsiniz. Çiçek Sulama Zamanı Sulama ihtiyacı çiçeğin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Küçük saksı çiçekleri suyu daha çabuk emerken büyük ve toprak saksılardaki çiçekler suyu daha yavaş emmektedir. Bunların dışında çiçeğin büyüklüğü de su ihtiyacını belirlemektedir. Eğer bir çiçek sürekli büyüyorsa normalden daha fazla su ihtiyacı var demektir. Kış aylarında özellikler çiçekler genellikle daha yavaş büyüdükleri için daha az suya ihtiyaç duyarlar. Bazı bitkileri nemliyken sulamak gerekirken diğerlerini topraklarının üst kısmı kuruduğunda sulamak gerekir.  Toprağın kuruluğunu parmağınızla test edebilirsiniz. Parmağınızı yaklaşık 2,5 cm toprağın içine daldırın eğer alt tabakadaki toprak kuruysa sulama zamanı gelmiş demektir.  Sukkulent ve kaktüs gibi çiçekler çiçek açmadıkları süre boyunca sulanmamlıdırlar. Unutmayın ki hatalı sulama çiçeğinizin ölmesine neden olur. Az sulama kurumaya ve çiçeğin büyümesinin durmasına neden olurken, fazla sulama ise köklerin havasız kalmasına, çürümeye ve yaprakların sararmasına neden olur.

Neden Yılbaşında Çiçek Gönderilmeli? Yılbaşı Çiçeği

Neden yılbaşında çiçek gönderilmeli? Araştırmalara göre hediye edilen çiçekler diğer hediyelere göre daha çok hatırlanmaktadır. Kadınların %92’si en son ne zaman çiçek hediye edildiğini unutmamaktadır. Bu yüzden özellikle yılbaşı gününde güzel bir akşam yemeğinden sonra hediye edilen çiçek bitirici vuruşu yapıyor. - Sadelik sevenler tek renk Avrupa Gül ve Lilyum karışımı bir buket hediye edebilirler. Böylece hem zarif hem de etkileyici bir görünüm sağlayabilirsiniz. - Baston açelya, Bonzai, Sklamen, Kalanşo ya da Yılbaşı Kaktüsü hediye olarak seçenekler arasındadır. Yılbaşı dekorasyonu ve eğlenceli fikirler Yılın en muhteşem günlerinden biri.. Yılbaşı. Şarkılar söylenecek, ailelerle, dostlarla ve sevgililerle daha fazla zaman geçirilecek. En güzel akşam yemeklerinin hazırlanacağı ışıltılı ve sıcak bir gün. Yılbaşı denilince akla yukarıda sayılanlar dışında yılbaşı dekorasyonu da gelmektedir. Yılbaşının en güzel özelliği tüm sokak ve caddelerin kar motifleri,yılbaşı ağaçları ve ışıklandırmalarla süslenmesidir. Bunun yanında yılbaşı çiçekleri olarak en başta Atatürk Çiçeği (ponsentya) ve yılbaşı gülü gelmektedir. Atatürk çiçeği yılbaşı çiçeği olarak kabul edilmiştir çünkü canlı ve muhteşem çiçekleri bu dönemde açmaktadır. Yılbaşı gülü ise bir efsaneden esinlenerek ortaya çıkmıştır.  Madelon adında bir kız, Hz. İsa doğduğunda onu ziyaret etmek ister. Fakat elinde götürebileceği hiçbir hediyesi yoktur. Bu duruma üzülen bir melek, Madelon Hz. İsa’nın evine giderken karın ortasına bir gül bırakır. Böylece yılbaşı gülü efsaneleşmiş olur. İyi bir tercih olarak özgürlüğü simgeleyen 12 kırmızı gül buketi hediye edilebilir. Atatürk çiçeği ve yılbaşı gülü dışında yılbaşını keyiflendirecek çiçekler de vardır.  

Çiçekçilik Tarihi

Çiçekçilik Tarihi Çiçek aranjmanları hazırlama popüler bir hobidir. Sadece eğlenceli bir uğraş değil aynı zamanda sonunda çıkan ürün sizi ve etrafınızdakileri mutlu etmektedir. Peki yakın tarihi ve neredeyse tüm kültürleri kapsayan çiçek aranjmanlarının nasıl bu kadar popüler olduğunu merak ettiniz mi?  Bu yazı size çiçekçiliğin nasıl ortaya çıktığını anlatmaktadır. Antik Mısır Araştırmacılar çiçek aranjmanlarının ve çiçek gönderimlerinin milattan önce 2500 yılında Antik Mısır’dan ortaya çıktığını tespit etmiştir. Antik Mısır’lılar çiçekleri o dönemde evlerini süslemek ve çevrelerini güzelleştirmek için kullanmaktaydılar. Bu dönemin çiçekleri, daha çok güzel vazolarda hazırlanan aranjmanlardan oluşmaktaydı ve bunlarla yemek masalarını süslüyorlardı. Yine günümüzde hazırlanan çelenklere benzer çiçek aranjmanları yapılıyordu. Özellikle zengin ailelerin yaptırdığı çiçek siparişleri daha süslü ve ayrıntılı olmaktaydı. Farklı çeşitlerde kullanılan çiçekler sembolik olarak seçiliyordu. Dini semboller diğer sembolik çiçeklere göre daha önemliydi.  Özellikle lilyum ve lotus çiçeği Mısır tanrıçalarını temsil ettiği için en çok kullanılan çiçeklerdendi.  Şu an çiçek gönderimlerinin en fazla olduğu gül aranjmanları o zaman da popülerdi...

Sevgililer Günü Çiçek Trendleri

Sevgililer Günü Çiçek Trendleri Amerikan Çiçekçiler Topluluğu (SAF) ülkenin en iyi çiçekçilerine ve çiçek tasarımcılarına sevgililer günü için çiçek önerilerini sordu. Aşağıda çiçekler için öneriler ve ipuçlarını sizin için sıraladık. Sevgilinize işyerinde sürpriz yapın - Hiçbir şey ofise gelen çiçek kadar şaşırtıcı olamaz. - Sevgilinize çiçeği Pazartesi gününden gönderin  ve sevgililer günü haftasında ilk çiçek alan kişi olsun. - Çiçek gönderimini Şubat’ın 12’si ya da 13’ü gibi yapın ve not olarak: “Seni sevdiğimi söylemek için daha fazla bekleyemedim” yazın. - Çiçek siparişiniz 14 Şubat için önceden verin. Bu sayede siparişiniz yoğunluktan etkilenmez ve daha fazla seçeneğiniz olur. - Önceden sipariş vermeniz online çiçekçilerin indirimlerinden yararlanmanızı sağlayacaktır. Çiçek siparişi ve seçimi için ipuçları Populer sevgililer günü çiçekleri Kırmızı güller tutkulu aşkı sembolize eden favori sevgililer günü çiçekleridir. Kırmızı güller dışında bu sene çiçek siparişi verebileceğiniz favori çiçek isimlerini aşağıda sıraladık: - Lilyum - Orkide - Gerberalar - Diğer renk gül çeşitleri.  Daha büyük etki yaratmak için çiçekçinize farklı ve çeşitli çiçek türlerini sorun. Sevgilinizi daha yaratıcı çiçek siparişleriyle etkilemek istiyorsanız bir çok farklı çiçek çeşidi bulabilirsiniz.

Sevgiliye Çiçek Gönderirken...

Sevgilinize, eşinize ya da sevdiğiniz insana gönderilebilecek en masum ve güzel hediye çiçek. Peki çiçek gönderirken hangi detaylara dikkat etmeli, çiçek seçimi neye göre yapılmalı? Bu sorular çiçek siparişi verirken en kararsız kaldığımız noktalar. Bu yazımızda size sevgiliye çiçek gönderirken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir vermek istedik. Sevgilinize göndereceğiniz çiçeği seçerken gönderim yaptığınız firma öncelikli dikkat edeceğiniz nokta olmalı. Çünkü kaliteli, taze ve canlı renklere sahip çiçekler her zaman beğeni ile kabul edilir. Sevgiliniz göndereceğiniz her çiçeği büyük bir sevinç ile kabul edecektir. Sonuçta ona değer verdiğinizi ve önemsediğinizi hissettireceksiniz. ancak göndereceğiniz çiçek neden taze ve canlı olmasın? Sevgiliniz için çiçek seçerken çiçeklerin anlamları ve renklerin dili de önemli. Her çiçeğin ve renginin farklı anlamları var.

Yengeç Burcu ve Anemon Çiçeği

22 Haziran ve 23 Temmuz arasında doğanların dahil oldukları Yengeç burcu insanları Anemon çiçeğinin renkleri ile adeta büyülenir. Su grubu burçların arasına dahil olan Yengeç burcu insanları duygusal ve duyarlılıkları ile tanınırlar. Çevrelerinin de aynı şekilde olmalarını beklerler. Ailelerine düşkün, merhametli, becerikli, tutumlu olan yengeç burçları aynı zamanda dağınık, kıskanç, aşırı duygusal ve değişken duygulara sahip insanlardır. Ön sezi yetenekleri ve duygusallıkları ile Yengeç burcunu tam anlamı ile ifade eden kelime 'Hissederim' dir. Beyaz, gümüş, gri, mor gibi renklerin yanında pembe ve Akdeniz'den gelen renkleri seven Yengeç için en ideal çiçek yine Akdeniz izlerini taşıyan Anemon yani Akdeniz Lalesidir. Manisa lalesi olarak da bilinir. Bunun dışında nilüfer, beyaz güller ve zambak çiçekleri de yengeç burcu sevdiklerinize hediye edebileceğiniz diğer alternatifleriniz.  Anemon Çiçeği Anemon çiçekleri pek çok ülkede yetiştirilebilmektedir. Ülkemizde ise doğal olarak yetiştiği alanlar Akdeniz bölgesi; İzmir ve Aydın'da bulunur. Birçok renge sahip olan anemon çiçekleri arasında en bilinen ve aynı zamanda kozmetik alanında da kullanılan mavi anemon çiçeğidir.

Haziran Ayının Gözde Çiçekleri

Yaz mevsiminin iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde, bahçe ve evlerimizi süslemek için ektiğimiz rengarenk çiçekler çıkmaya başladı bile. Peki, haziran ayının en gözde çiçekleri hangileri ya da haziran ayında hangi çiçekler yetişir? “Haziran” kelimesi Süryanice sıcak anlamına gelen, “haziran” sözcüğünden gelmektedir.  Bu kelime sıcakların başladığı zaman olarak kullanılmaktaydı. Sıcakların başladığı bu zamana uygun olarak yetiştirilecek çiçekler, gül, ortanca, sardunya, petunya, açelya ve kadife çiçeği en uygun olanlarıdır. Haziran ayı için en uygun çiçek güzel ve kıymetli bir bitki olan ve hoş kokusuyla herkes tarafından sevilen güller olacaktır. Güller balkonlarımızı, bahçelerimizi ve parkları süslemekte kullanılabilecek en güzel çiçeklerdendir. Dünya’da yaygın olarak yetiştirilen ortanca çiçeği ise en gözde yaz çiçekleri arasında yer alır. Gösterişli bir çiçek olan ortanca da özellikle bahçeler ve balkonlarda sıkça tercih edilen bir çiçektir. Çeşitli renk ve boylarda karşımıza çıkan petunya çiçeğini de kış mevsimi sonundan itibaren haziran ayına kadar ekebilirsiniz

Bir Gün Değil Her Gün Çiçek

Bu güzel Haziran gününe olduğunuzdan daha mutlu, daha enerjik yâda yorgun başladınız. Belki de mutlu olmanızın sebebi eşiniz ve sevdikleriniz, enerjik olmanızın sebebi güzel ve dinlendirici bir uyku, yorgun olmanızın sebebi ise gece uyumayan bir bebek, bitmeyen ev işleri, stresli bir iş gününden sonra dinlenemediğiniz bir gece… Evet, tamda bunlar dediğinizi duyar gibiyim. Peki, beyler eşleriniz bugün ne istiyor? Sadece özel günlerde değil hep sizlerin akıllarında olmak istiyorlar. Bir gün değil her gün hatırlanmak istiyorlar. Ve sizler ruh eşlerinizi maalesef ki her zaman hatırlayamıyorsunuz. Ama biliyoruz ki onları çok seviyorsunuz. Bazen duygularınızı belli edemiyorsunuz.

İkizler Burcu İçin Uygun Çiçekler

21 Mayıs - 21 Haziran kişilerin burcu olan Hava grubu ikizlerin doğum günlerini kutladıkları şu günlerde kendilerine çiçek hediye etmek istiyorsanız, nasıl çiçeklerden hoşlandıklarını bilmenizde yarar olacaktır. Son derece değişken yapıları ile tanınan ikizler burcu özgürlüklerine düşkün ve her türlü kısıtlamaya karşıdır. İkizlerin fiziksel canlılığı, akıllarında da devam eder ve sürekli öğrenmeye açık, meraklı tipler olarak karşımıza çıkarlar. Yani aslında İkizler burcu insanın hızlı düşünme özelliği onların çift karakterli, ikiyüzlü ya da değişken olmakla suçlanmalarına neden olabilmektedir.

Ortanca Çiçeği ve Bakımı

Büyük yaprakları ile oldukça güzel ve renkli bir süs bitkisi olan ortanca çiçekleri yaz aylarında balkon ve bahçelerimizi süslemeye başladı bile. Evlerimizin kapalı alanlarında yetişmesi zor olan ortanca tam anlamıyla bir bahçe ve balkon bitkisidir. Bu yazımızda ortanca bitkisinin yetiştirilmesinde dikkat edilmesi gerekenleri ve ortanca çiçeğinin temel özelliklerinden bahsedeceğiz.  Ortanca Çiçeği Çalı biçiminde bir gövdeye sahip olan ortanca, kışın yaprak döken, Latince adıyla Hydrangea macrophylla olarak bilinen süs bitkisidir. Ana vatanı Japonya olan ortancalar değişik renklerde olabilirler. Kokusuz olan bu çiçek, renk çeşitliliği ve yapraklarının şekilleri itibari ile güzel ve bir o kadar da gösterişlidir. Bu özelliklerinden dolayı, ortanca çiçeği tüm dünya da yetiştirilen ve tercih edilen bir süs bitkisidir. 30 kadar farklı türü olan ortanca çiçeğinin, ülkemizde en yaygın çeşidi büyük yapraklı olanlarıdır. Gölge alanlarda yetişmekten hoşlanan ortanca için en ideal alan bahçelerin ağaç altları ve duvar kenarlarıdır. Eğer balkonumuzda yetiştireceksek yine direk güneş ışığından korumalı ve balkonun yarı  gölge kısmına koymalıyız. Eğer balkonumuz sürekli güneş gören bir konumda ise o zaman ortanca için balkonumuza şemsiye koyarak gölge bir alan sağlayabiliriz. Önemli olan güneşin kırılarak ortanca ile buluşması. Yarı gölge mekanlar ortanca bitkisi için en ideal alanlardır. Ortanca çiçeğini dikmek için en uygun zaman, diğer yazlık çiçeklerde olduğu gibi nisan ve mayıs aylarıdır.  

Boğa Burcu İçin Uygun Çiçekler

20 Nisan-20 Mayıs Tarihleri arasında doğan kişilerin dahil oldukları Boğa burcu toprak grubuna ait bir burçtur. Hayatı seven boğa burçları için hangi çiçeklerin ve renklerin uygun olduğunu, nasıl çiçekler göndermeniz gerektiği ile ilgili bilgileri Herkese Çiçek olarak sizlerle paylaşmak istedik. Kararlılık, sanata ve güzelliğe düşkünlük, pratiklik, gerçekçilik, sıcak kanlılık,sabır,inatçı ve alınganlık boğa burçlarının temel özellikleri arasındadır. Yaşamları boyunca güven arayan, kendini riske atmayan, insanlara yardım etmekten hoşlanan boğa burçları yaşamayı çok sever. Canlı renklerden hoşlanan boğa burçları için uygun olan çiçekler yine canlı renklerde olmalıdır. Pembe, gök mavisi, krem ve koyu yeşil gibi renkler uğurlu renkleri olan boğalar için bu renkleri taşıyan çiçek aranjmanlarını tercih edebilirsiniz. 

Sardunya Bitkisi ve Bakımı

Yaz aylarında bahçe ve balkonlarımızı süsleyen rengarenk sardunyaların ana vatanı Güney Afrikadır. Sardunya çiçeği İyi bir bakım ile sadece yaz aylarında değil, çok yıllık bir bitki olarak uzun yıllar yaşam alanlarımızı süsleyebilir. Eğer geniş bir bahçeniz yoksa ve çiçek yetiştirmekten hoşlanıyorsanız sardunyalar tam size göre. Rengarenk sardunyalar balkonlarınız ya da diğer yaşam alanlarınızı süsleyebilir. Tabi ki doğru bir bakımla. Renkleri mor, kırmızı, turuncu yada pembe olabilen sardunyaların, ıtır, sakız, bodur, ceylan, genel sardunya gibi türleri bulunmaktadır. Sardunyalar sıcağı seven bitkilerdir. Bu nedenle yaz bitkisi olarak düşünülmelerine rağmen kış aylarında da -5 derece sıcaklığa kadar muhafaza edilebilirler.  Sardunya Bakımı Sardunya çiçeği çok fazla zahmet isteyen ya da zor bakımı olan bir çiçek değildir. Sıcağı seven sardunyalar için, akşam ve sabah güneşi almaları daha yarararlı olacaktır. Direk güneş ışığı yada öğlen saatindeki güneşten korumak yarar sağlayacaktır. Sardunyayı ektiğiniz toprak gelişmesi için önemlidir. Poşet içerisinde satılan toprakları da kullanabilirsiniz ancak doğal toprak daha yararlı olacaktır.Diğer çiçeklerde olduğu gibi sardunyanın saksısının da toprak olması gerekiyor. 

Orkide Çiçeği ve Bakımı

Masumiyetin,zerafetin,sevginin ve gücün simgesi orkidenin kendine özgü güzelliği ile en çok tercih edilen ve beğenilen çiçekler arasında olmasını sağlamıştır. Özellikle kadınlar tarafından kendilerine hediye edilmesinden çok hoşlandıkları bir çiçek olan orkide, her zaman tüm dünyada en gözde çiçekler arasında yerini almıştır. Bu kadar çok beğenilen, narin ve ince duruşu sebbei ile bakımının zor olduğu düşünülen, bakımı konusunda bilgi sahibi olmak istenen orkideyi bu yazımızda tanımaya çalışağız.  Orkide Çiçeği Hakkında Genel Bilgi Orkide, salepgiller familyasına ait bir salon ve süs bitkisidir. Çeşitliliği açısından dünyanın en geniş ailesine sahip olan orkideler (epifitik ve terrestrial olmak üzere) ağaç üzerinde ve toprak altında yaşayan iki gruba ayrılır. Ağaç üzerinde yaşayan orkideler tropik orkidelerdir ve kesme orkide şeklinde de kullanılmaktdır. Orkideler güzelliklerinin ve zerafetlerinin yanında, sahip oldukları güzel kokular ile de gözde çiçekler arasında yerini almaktadırlar. Orkidelerin etrafa yaydıkları bu hoş kokuları ve güzel renkleri ile böcek ve arıları kendilerine çekerler. Böylece üzerine konan böceklerin ayaklarına yapışan çiçek tozları farklı bir orkideye geçirilerek tozlaşma meydana gelmiş olur.   Orkide Bakımı ve Yetiştirilmesi Orkidelerin nekadar narin, cazibeli ve tercih edilen çiçek türleri araında olduğunu belirtmiştik. Bu kadar güzel ve özel bir çiçek olan orkidenin bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Orkide elverişli ortam ve bakımı için gerekli şartlar temin edildiğinde uzun ömürlü bir çiçek olarak yaşam alanlarımıza renk ve güzellik katacaklardır. 

Açelya Çiçeği ve Açelya Bakımı

Açelya Bakımı Açelya çiçeği fundagiller familyasına ait bir bitki olan açelyanın ana vatanı Kuzey Amerika ve Asya'nın tepelik bölgeleridir.Ormanlar, bataklık bölgeler ve akarsular gibi alanlarda ve gölgelik yerlerde yetişen açelya bitkisi kış aylarına ait bir çiçektir. Açelya çiçeği Japonlar tarafından uzun yıllardır yetiştirilmekte olan ve yetiştirilmesi ve bakımı zor olan bir bitki. Japonlar bunu uzun yıllardır yetiştirmekte ve ancak yöntemlerini gizli tutmaktadırlar. Açelya bitkisi 1680 li yıllarda Çin'den Hollanda'ya götürülerek burada kendilerine ait bir çok çiçek türü geliştirmişlerdir. Geliştirilen bu yeni çiçek türlerinden biri Belçika'ya ait ulusal bir çiçek olarak kullanılmaktadır.   Açelya Bakımı ve Yetiştirilmesi Açelya çiçeği yaz ortasından sonbahar mevsiminin ortasına kadar tomurcuk oluşturur. Yılda bir defa olarak da bulunduğu yerin ortamına göre çiçek açar.Yaz mevsimi süresince budaklanması gereken açelya, doğrudan güneş ışığından korunması gereken bir çiçektir. Hava akımlarından etkilenen bir çiçek olduğu için çok fazla sıcak ya da çok fazla soğuk havada bırakmak çiçeğin yapraklarına zarar verecektir. Açelya çiçeği en iyi serin ortamda yetişir. Kışın 15 derece bir sıcaklık yeterli olacaktır.

Kadınlar Günü İçin Hangi Çiçekler Gönderilir ?

Çiçekler duygularımızı ifade edişimizin en güzel şeklidir. Söyleyemediklerimizi bizim yerimize sevdiklerimize ve uzaklarda olan, yanında bulunamadığımız yakınlarımıza dile getirirler. Bu kadar özel ve güzel duygularımızı dile getiren çiçekler arasından gönderim yaparken nelere dikkat ederek hangisini seçeceğimiz ise zorlandığımız konular arasında. Özellikle Dünya Kadınlar Günü gibi özel bir güne yaklaştığımız şu günlerde, kadınlarımıza nasıl çiçekler göndereceğimizi düşünürken… Aslına bakarsanız kadınlar kendilerine hangi çiçeğin geldiğinden öte, çiçek gönderilip gönderilmediği ile daha yakından ilgilidirler. Yani aslında kadınlar her türlü çiçeği severler.  Önemli olan onları düşünüp özel günlerde kendilerine bu küçük jesti yapmanız.

Papatya Çiçeği ve Özellikleri

Papatya çiçeği ılıman iklimlerde yetişebilen bir çiçek olduğundan nisan ve mayıs aylarında yani ilkbahar mevsiminde çiçek açmaya başlar. Bu nedenle Akdeniz Bölgesi'ne ait bir çiçek olarak görülebilir. Yetiştiği iklim ve hava koşulları bakımından. Beyaz ve sarı renkteki çiçeklerden oluşan papatya bitkisini bu yazımızda daha yakından tanımaya çalışacağız. Papatya bitkisinin anavatanı Doğu Avrupa ve Küçük Asya'dır. Bunun dışında Yugoslavya, Belçika, Fransa, Almanya, Macaristan, Rusya, Çekoslovakya ve Yunanistan üretimin fazla yapıldığı yerlerdir.  Papatya bitkisi çok fazlaca rastladığımız bir çiçek olarak ilk bahar mevsiminde parklarda, yeşillik alanlarda, boş arazilerde, otoyollarda, bahçelerde vb karşımıza çıkmaktadır. Kokusu güzel olan papatya çiçeği hemen herkes tarafından sevilen bir bitkidir. Yaşam alanlarımızı ya da çevremizi görsel olarak renklendirmeleri yanı sıra bitkisel tedavi amacıyla da kullanılmaktadır. Bu konuya yazımızın ilerleyen kısımlarında yer vereceğiz. Alaman papatyası (gerbera), biçme ve kır papatyası gibi çeşitleri olan papatya bitkisi sezonluk bir çiçektir. Sadece bahar aylarında açmaya başlar ve tüm yaz bulunur.   

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Uzun yıllardır Dünyada 8 mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanır. Ama bir çoğumuz bu günün neden özel olarak 8 mart ta kutlandığını bilmez, kadınlarımızı anneler günüde dahil belki de yılda sadece iki gün hatırlarız, peki 8 martta ne mi oldu? Yakın tarihimizde bu gün çok ağar bir trajedi yaşanmıştı; Amerika Birleşik Devletlerinin New York şehrinde 8 mart 1857 tarihinde 40 bin tekstil işçisi daha güzel ve iyi çalışma koşulları istedikleri gerekçesi ile dokuma bölümünde greve başladı. New York polisinin işçilere saldırması ve zorla fabrikaya kilitlemesi sonucu yangın çıktı, çıkan yangında çalışan kadınların fabrikada kurulan barikattan kaçamaması sonucu büyük bölümü kadın olmak üzere tam 129 işçi yanarak yada dumandan boğularak can verdi. Yapılan cenaze törenine 10 binin üzerinde kişi katıldı. 

Kova Burcu Arkadaşlarımıza Nasıl Çiçekler Alınır ?

Şu günler, Kova burcu dostlarımızın, arkadaşlarımızın doğum günlerini kutladıkları günler. Onlara ne hediye alacağım diye düşünürken aklınıza gelen Herkese Çiçek sizlere yardımcı olmaya çalışacak. Kova burcu arkadaşlarımızın bazı özelliklerine dayanarak hangi renklerden hoşlandığını ve ne tür çiçek seçmeniz gerektiğini bu makalemizle sizlere sunacağız… Kova Burcu Erkeklere Hangi Çiçekler Alınır? Kova burcu erkekleri iyimser, nazik, kibar olmakla birlikte pratik ve çalışkandırlar aslında. Bunun yanı sıra kova burcu erkekleri duygularını dışa vuramazlar. Kesinlikle karşılık beklemeyin. Kova burcu erkekleri üstün bir sağduyuya sahiplerdir. Yani onlara akıl verirken bir kez daha düşünmelisiniz. Kova burcu erkeğinin hoşlandığı renklerden birkaç tanesi koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlardan hoşlanırlar. Bu renklere uygun çiçek bulmak çok zordur. Fakat bunun daha kolay bir yolu var. Kova burcu erkekleri orkideleri, menekşeleri, sümbülleri ve papatyalar gibi nazik çiçekleri severler. Bu çiçekleri bulmanın tek adresi Herkese Çiçek Kova Burcu Bayanlara Hangi Çiçekler Alınır? Kova burcu bayanları akıllı, sosyal ve konuşkandırlar.

Yeni İş ve Açılışa Uygun Çiçekler

Yeni iş yeri açılışına çiçek göndermek istiyorsanız ve nasıl bir şeyler seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız ya da karar veremediyseniz bu yazımız size göre. İş yeri açılışına gönderilecek çiçekler, iş yerinin faaliyet alanı, konumu, bulunduğu mekan vb gibi kriterlere göre değişiklik gösterecektir. Çiçek gönderimi yapılacak olan açılışa ait iş yeri eğer bir binanın alt katı gibi geniş bir alanda ise, açılışa uygun çelenk vb götürülebilir. Ancak iş yeri daha dar bir mekan ya da çelenk göndermenin uygun olamayacağı bir yapıda ise (plaza vb gibi) bu durumda daha küçük ebatlı olan açılış çiçekleri tercih edilmelidir. Bunlar mevsim çiçeklerinden hazırlanan ferforje aranjmanlar, sepet içerisinde hazırlanmış aranjmanlar vb olabilir. Bunun dışında yeşillikli saksı çiçekleri ya da seramik saksılarda hazırlanmış aranjmanlar da tercih edebileceğimiz seçenekler arasında olacaktır.

Nedir Bu Sevgililer Günü?

Sevgililer Günü Şubat ayının 14. Günü birçok ülkede kutlanan bir gündür. Batılı ülkelerde Orijinal adıyla “Valentine’s Day” olarak bilinmektedir. Sevgililer günü Valantine adlı bir papaza ithaf edilen bir bayram olarak ortaya çıkmıştır.Bu günle ilgili çeşitli efsaneler dilden dile dolaşmaktadır. Valantine isimli papazın insanlara sevgi dağıtmaktan hoşlandığı için böyle bir gün ortaya çıktığını söyleyenler olduğu gibi, yine aynı papazın hoşlandığı kişiye yazdığı notu kişiye “Your Valantine’s” şeklinde imzalamasından doğan bir gün olduğundan bahsedenlerde bulunmaktadır. Milattan önce 4.yy da çiftler bir festival sırasında kura çekerek eşleşir ve bir dahaki festival zamanına kadar sevgili olurlarmış. Ancak bu durum iyi savaşamadıkları gerekçesi ile imparatoru rahatsız etmiş. Ve sevgililerin birlikte olmasını yasaklamış. Ancak Aziz Valantine adlı papaz çiftleri gizlice evlendirmeye devam etmiş. Bu durum ortaya çıkınca Aziz Valentine 14 Şubat tarihinde idam edilmiş. Ve o zamandan beri 14 Şubat Aziz Valentine anısına Sevgililer Günü olarak kutlanmaya devam etmiş. Bunun dışında Sevgililer Günü ile ilgili farklı söylentilerde mevcut. 

Begonya (Begonia) Bitkisinin Bakımı

Yeşil ve pembe ağırlıklı tonlarda renklere sahip begonya evlerde bakılmak için çok uygun bir çiçektir. Begonya bitkisinin yetiştirilmesi, bakımı ve sulanması: Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki diğer ışık kaynaklarından da yararlanabilir. Çok fazla soğuk ve sıcak havada bırakma çiçeğin yapraklarına ve köklerine zararlıdır. Hava akımlarından çok çabuk etkilenen begonya bitkisini bu etkiden korunmalıdır. Her bitki gibi zamanla topraktaki vitamin ve mineralleri tüketen bitkiye yılda en az bir kere vitamin ve mineral desteği sağlanmalıdır. Saksı değişimi genellikle 2-3 yılda bir yapılmalıdır.  

Bambu Bakımı - Bambu Bitkisi Hakkında Bilgiler

Suda yaşayan bambu dekoratif olup evlerimizde, ofislerimizde ve bürolarımızda bulunabilecek egzotik bir bitkidir. Bambu bitkisinin yetiştirilmesi, bakımı ve sulanması: Bambu rahat bir şekilde büyümek için güneş ışığına ihtiyaç duyar. Güneş ışığını aldığı bölgedeki yapraklar güneşe doğru bir eğilimde bulunur. Evlerimizde ofislerimizde bulunan aydınlatıcı ışıklardan da yararlanabilir.

Göztepe Çiçekçi - Göztepe Çiçek Siparişi

Göztepe Çiçekçi ile uygun fiyatlarla çiçek siparişi verebilir ve sevdiklerinize çiçek gönderebilirsiniz. Herkese Çiçek'in Göztepe Çiçek Şubesi ile hızlı ve kaliteli çiçek gönder. Gelişmiş çiçek arama sayfalarımızda özel gününüz için en doğru çiçekleri seçebilirsiniz. Tüm Türkiye’ye Online Çiçek Siparişinde lider çiçekçi. Kaliteli Çiçekçi Çiçek Şubesi ile Çiçek gönderimleri artık çok kolay… Türkiye'nin en büyük online çiçekçi ağlarından biri olan Herkese Çiçek ile çiçek gönderimlerinizi zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

Acıbadem Çiçekçi

Acıbadem Çiçek Şubesi ile Uygun Fiyatlarla Kaliteli Çiçek Gönderin

Gebze Çiçekçi

Gebze Çiçek Şubesi ile Gebzeye Online Çiçek gönderebilirsiniz.

Gebze Çiçek Gönder

Herkese Çiçek, Gebze Çiçek Şubesi ile Gebze'nin her noktasına çiçek siparişi verebilirsiniz. Herkese Çiçek kalitesi ile Gebzeye çiçek gönderin. Sevdiklerimize onlara değer verdiğimizi gösteren, bizim anlatamadıklarımızı anlatan, herkesi alınca mutlu eden bir bitkidir çiçek. Çeşit çeşit türleri bulunur, her türün farklı renklerinin farklı anlamları vardır. Uzakta ki bir arkadaşımıza tebrik için gönderdiğimiz bir çiçek on ne kadar da mutlu edecekdir değil mi ? Uzakta ki arkadaşıma  nasıl göndereyim der gibi oldunuz sanki.. Tekneloji ve internetin gelişmesi ile artık herşey mümkün. Sizde duymuşsunuzdur online çiçek siparişi  verilen internet sitelerini. Ama bunlara nasıl güven duyacağız değil mi ? Nerden bileceğiz bizim seçtiğimiz çiçeği gönderdiğini... Yada kredi kartı ile alış veriş yaparken kişisel bilgilerimizin hafızaya kayıt edilmediğini.. Her gün onlarca haber okuyoruz güvenmememiz normal. Fakat gönül rahatlığı ile çiçek alabileceğiniz bir adres var. http://www.herkesecicek.com/

Sevgililer Gününe En Uygun Çiçekler

Sevgililer Gününde sevgilinize verilebilecek en güzel hediyedir çiçek… Özellikle bir kadına verebileceğiniz en güzel ve en özel hediyedir. Peki, nasıl bir çiçek seçilmelidir? Sevgiliye ya da sevgililer gününe en uygun çiçekler hangileridir? Bu yazımızda bunlara yer vereceğiz. Sevgililer Gününde sevgiliniz için en uygun çiçekler arasında bir çok seçenek sunulabilir. Tek bir kırmızı gül, bir çiçek buketi, ya da kırmızı ve beyaz güllerden hazırlanan bir aranjman sevgilinize verebileceğiniz en uygun çiçeklerdir. Eğer biraz daha özel bir çiçek vermek istiyorsanız beyaz orkide tercih edebilirsiniz. Sevgililer Günü denilince akla gelen ilk çiçek tabi ki kırmızı gül olacaktır. Kırmızı gül farklı renkleri ile farklı anlamları ifade etmektedir. Kutu içerisinde tek bir kırmızı gül ilk görüşte aşkı ifade etmektedir. Gül genellikle tek sayı olarak sunulan bir çiçektir. Vazoda 5 gül, vazoda 7 gül vb. Eğer gülleri buket olarak vermeyi düşünüyorsanız bu sevgilinize olan hayranlık duygusunu temsil eder. Güllerin genellikle tek sayı halinde takdim edildiğini belirtmiştik. Ancak bunun dışında herhangi bir aranjman içinde ya da örneğin beyaz lilyumlardan oluşan bir çiçek arasına kırmızı güllerde eklemek isterseniz bu durumda iki adet kırmızı gülü tercih edebilirsiniz. Bir gül sizi diğeri sevgilinizi temsil edecektir. Melekler kadar masum sevgilinize daha uzun süre kalıcı bir çiçek sunmak ve bu tercihinizi güllerden yana kullanmayı dilerseniz sizin için bir seçeneğimiz daha olacak.

Aslanağzı Çiçeği

Aslanağzı yaz aylarının en güzel ve en çok aranan çiçeklerinden birisidir. Ülkemizde de doğal olarak yetişebilen Aslanağzı çiçeğinin bazı çeşitleri tek yıllık bazı çeşitleri ise çok yıllıktır. Boylu veya kısa olan türleri vardır. Çiçeklerine dikkatlice bakıldığında aslan ağzını benzer ve ismini de buradan almıştır. Pembe, kırmızı , turuncu , beyaz , sarı renkte çiçekler açmaktadır. - ÜRETİMİ : Aslanağzı çiçeği tohumla üretilir. Temmuz aylarından kış aylarına kadar çiçek açabilirler. Bu sayede etraflarına tohumlarını saçarlar. Tohumlar açık alanlarda nisan ayında, seralarda ise şubat ayında atılmaktadır.Tohumlar kuru kumla karıştırılarak atılmalıdır. Çok sayıda çiçek elde edebilmek için 8 - 9 cm boya ulaşınca sürgünlerden uç alma eylemi uygulanmalıdır. Böylece daha fazla dallanmalarını sağlanmış oluruz. - İSTEKLERİ : Aslanağzı çiçeği güneşli yerleri çok sever. Gevşek, geçirgen, besince zengin ve kireçli topraklardan hoşlanır. Kurak alanlarda dahi yetişebilmektedir.

Acıbadem Çiçekçi - Acıbadem Çiçek Siparişi - Herkese Çiçek

Acıbadem Çiçekçi ile kaliteli,taze ve uygun fiyatlı çiçekleri tam zamanında sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Türkiye'nin her yerinden Acıbadem semtine çiçek siparişi verebilirsiniz. Herkese Çiçek olarak amacımız göndermek üzere sipariş verdiğiniz çiçekleri sorunsuz bir şekilde hazırlamak ve alıcısına zamanında teslim etmektir. Taze ve günlük çiçekleri müşterilerine sunan Acıbadem Online Çiçekçi ile çiçek gönderende çiçeği teslim alanda mutlu. Acıbadem ve çevre semtler için Online Çiçek Siparişi verebilir, sevdiklerinize en güzel ve en taze çiçekleri uygun fiyatlarla gönderebilirsiniz. Gelişmiş çiçek arama sayfalarımızda özel gününüz için en doğru çiçekleri seçebilirsiniz.

Gül Çiçeği ve Bakımı

Bir bahçe bitkisi olan ve yetiştirilmesi oldukça emek ve zahmet isteyen gül bitkisi, Rosaceae (gülgiller) familyasına ait olan güzel kokulu ve dikenli bir çiçek türüdür. Herkes tarafından oldukça sevilen ve tercih edilen bu çiçek türü evlerimizin bahçelerini, parkları birçok yaşam alanını süsleyen güllerin yaklaşık 4000 kadar çeşidi olduğu belirtilmektedir.  Güller sadece bir çiçek olarak çevremizi güzelleştirmekle kalmaz. Yağı tıp ve parfümeri alanında kullanılırken, reçel, kolonya, likör, şurup, gül suyu ve tatlı yapımında da kullanılmaktadır. Anavatanı tam olarak bilinmemekle birlikte Asya’nın ılıman kesimleri olduğu düşünülmektedir. Rutubetli ve geçirgen özellikteki topraklarda yetişen güllerin ülkemizde de birçok çeşidi yetişmektedir. Özellikle Isparta ve Burdur bölgesi gül yetiştiriciliği ve gül ticareti bakımından önemlidir.

Gül Çiçeği ve Gül Anlamları

Hepimizin bildiği gibi Sevgili denilince akla gelen ilk ve en zarif hediye çiçek, gül ve özellikle de kırmızı güldür. Kırmızı gül aşkın simgesidir çünkü.  Güzelliği, zarafeti, kokusu ve aşkın simgesi ile kırmızı gül sevgiliye çiçek arasında en rağbet göreni olmuştur hep. Peki, kırmızı gül hakkında ne kadar şey biliyoruz. Bu yazımızda gülü daha yakından tanıyacağız. Gül bitkisinin ana vatanı Anadolu, Çin ve Asya’dır.  Ama farklı ülkelerde ve yerlerde de yetişebilir. Ancak gül hakkında kayıtlara çok eski tarihlerden beri rastlanmaktadır.  Deniz seviyesinden 3500 mt yüksek yerlere kadar ve rutubet seviyesi yeterli olan geçirgen topraklarda yetişirler. Killi, gübreli ve bol demirli topraklarda iyi yetişmektedir. Kırmızı, beyaz, pembe, sarı, mercan rengi vb renkleri bulunmaktadır. Gül çiçeği taç yapraklarından ve Osmanlı döneminde ilaç olarak kullanılan gül yağı elde edilir. Gül yağı kozmetik ve parfümeri gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca gül reçeli, yapraklarının kurutulması ile elde edilen gül çayı gül suyu yapımında da kullanılmaktadır. Gül hakkında bu kadar ansiklopedik bilgiden sonra asıl konumuz olan gülün neyi ifade ettiğine ve aşk ile arasındaki bağlantıya geri dönelim.

Sevgilinize Burcuna Göre Çiçek Gönderin - Herkese Çiçek

Sevgililer günü için  sevdiklerinizi çiçek göndererek mutlu etmek isteyenler ancak hangi çiçeği göndereceğine karar veremeyenlere bir önceki yazımızda yardımcı olacak ipuçları vermiştik. Sevgilinize ya da sevdiklerinize en uygun çiçeği burçlara göre de seçebilirsiniz. Her burcun özelliğine göre sevdiği çiçekler ya da kendisine gönderilebilecek çiçekler farklıdır. Koç burcu : Hayatın tadını çıkarmaktan hoşlanan koç burcunun çiçekleri sümbül, lale ve papatyadır. Boğa burcu :  Dost canlısı boğalar için en uygun çiçekler kırmızı gül ve pembe karanfildir. İkizler Burcu : Sürekli değişen ruh haline sahip ikizler burcundaki sevgilinize gönderilebilecek çiçekler arasında gül, gardenya, sümbül ve yasemin çiçekleri yer alır. Yengeç Burcu : Son derece yumuşak ve duyarlı yengeçlerin çiçekleri Akdeniz lalesi,beyaz gül, yasemin ve nilüferdir.

Sevgililer Günü Hediyesi Çiçek - Herkese Çiçek

Bir önceki yazımızda Sevgililer Günü ile ilgili efsaneler ve nasıl ortaya çıktığına yer vermiştik. Daha önce de söylediğimiz gibi Sevgililer Günü uzun yıllardır kutlanmakta. Ve çiftler birbirlerine çeşitli hediyeler alıp vermekteler. Bu günün asıl önemli sorunu ya da karar vermekte zorlanılan kısım Sevgiliye ya da eşe ne hediye alınacağıdır.  Bu yazımızda bu konuyla ilgili yardımcı olmak istedik. Sevgililer gününde sevgilinizin hoş bir sürpriz ile güne merhaba demesini sağlayabilirsiniz. Başucuna iliştirdiğiniz bir not, bir sms, ya da güne sizin sesinizi duyarak başlamasını sağlayacak bir telefon… Tabi ki bu daha başlangıç :) eşiniz için kendi ellerinizle hazırladığınız sabah kahvaltısı ya da sevgiliniz için hazırlanmış şık bir akşam yemeği… Tabi ki yine kendi elleriniz ile hazırlanmış olması daha önemli.

Cam Güzeli (Yeni Gine) Çiçeği - Herkese Çiçek

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde balkonlu ya da bahçeli evleri ya da yazlıkları olan çiçek severler için önerilerimiz olacak.  Bu yazsı dizimize bakımı çok kolay olan bir çiçek ile başlamak istedik: Cam Güzeli.   Cam güzeli yaz aylarının vazgeçilmez ve kolay bakımı olan çiçeklerinden.  Çeşitlilik açısından çok fazla olan ve Afrika kökenli olan bu bitkinin botanik bilimindeki Latince adı Impatiens. Yeni Gine çiçeği olarak da bilinen bu bitki evlerimizi ve balkonlarımızı süslediğinden ve güneşi de seven bir çiçek olmasından dolayı, halk arasınca camgüzeli olarak bilinir. Renk çeşitliliği açısından oldukça değişiklik gösterebilir. Birçok farklı rengi bulunabilen camgüzeli, yaşam alanlarımızı renklendirerek güzellik katar. İlk bahar ve sonbahar mevsimleri arasındaki zamanlarda çiçek açan cam güzeli, doğru bakım yapıldığında tüm sene çiçekli kalabilir.