Bakımı Kolay Salon Çiçekleri

Bakımı Kolay Salon Çiçekleri

 

Kapalı ortamlara canlılık getirir çiçekler. Evinizde çok daraldığınızı, kapana kısıldığınızı mı hissediyorsunuz? O zaman güzel bir salon çiçeği alma vaktiniz gelmiş!

 

Bir odaya doğal hava katmak için en güzel dekorasyonlardır salon çiçekleri. Bu yazımızda sizlere birbirinden güzel salon çiçekleri ve isimlerini tanıtacağız ve salon bitkileri hakkında bilgi vereceğiz.

Orkide

 

Uzun yıllar yaşayan ve yılda ortalama 2 kere çiçek açan orkide yıllarca en doğal çiçek olarak görülmüştür. Orkide çiçeği güzelliği ve asilliği simgeler. Doğallığı ile huzur vermesi ve şıklığı sebebiyle salon çiçekleri arasında da popülerdir.

 

Orkide bakımı, orkide çoğaltılması ve orkide çiçeği hakkında sıkça sorulan sorular için Evde Çiçek Bakımı: Orkide Bakımı Nasıl Olmalıdır? yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Birbirinden güzel orkide çiçeklerine göz atmak için buraya tıklayın.

 

Spathiphyllum (Barış Çiçeği)

 

Uzun yeşil yapraklı, beyaz çiçekli bir zambak türü olan Spathiphyllum, bakımı kolay ancak yine de ilgilenilmesi gereken bir bitkidir. Spathiphyllum (Barış Çiçeği) Bahar aylarında çiçek açan, yüksek sıcaklığı da soğuğu da pek sevmeyen bir bitkidir. Birazcık nazlı bir sevgili gibi düşünebilirsiniz.

 

Barış çiçeğinin bakımı ile ilgili daha detaylı bilgiye Spathiphyllum Çiçeği (Barış Çiçeği) ve Bakımı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yucca

 

Salon çiçekleri hem sizlere hem de yaşadığınız yere hayat verir. Yucca her ortama uyum sağlayabilen tropikal salon bitkisidir. Salonunuza farklı bir hava katmak için en ideal bitkilerden bir tanesidir. Diğer salon bitkileri gibi rüzgarsız, ışık alabilen ancak güneşe direk maruz kalmayacağı bölgeleri sever.

 

Kaktüs (Cactaceae Succulent)

Instagram gönderilerinde son zamanlarda fazlasıyla kullanılan, bir sukulent çeşidi olan kaktüs müthiş bir salon çiçeği. Sukulentler yeşilin her tonunda olabilir ve kaktüsler de koyu yeşil tonunda şık bitkilerdir. Kaktüsün en güzel özelliği ise bağımsız bir bitki olmasıdır. Kaktüs su tutabilen yapıya sahiptir ve bu sebeple çok sulama ihtiyacı yoktur. Yani kaktüs kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey gibidir.

Birbirinden güzel sukulent  çiçeklerine göz atmak için buraya tıklayın.

 

Çiçek Bakmaya Vaktim Yok!

 

Çiçek sulamaya pek vaktim yok, düzenli bakmaya, temizlemeye zamanım yok diyorsanız, salonunuza renk katmanın bir diğer yöntemi yapay salon çiçekleridir. Gerçek mi değil mi ayırt etmekte zorlanacağınız, rengarenk çeşitleri olan yapay salon çiçekleri ile salonunuzu süsleyebilirsiniz.

 

Birbirinden güzel çiçeklere göz atmak için tıklayın.