Çiçek Tutkunları için Birbirinden Güzel Çiçek Dövmeleri Burada

Çiçek Tutkunları için Birbirinden Güzel Çiçek Dövmeleri Burada

 

Özellikle “Old School” olarak adlandırılan dövme tarzında çiçek itemlerinin ayrı bir yeri bulunmakta. Doğal ve güzel bir görüntüye sahip olmaları sebebiyle çiçek dövmeleri her yaştan dövme yaptırmak isteyen için güzel bir seçenek. Siyah beyaz olabileceği gibi renkli dövme yaptırmak isteyenler için de çiçek dövmesi güzel bir fırsat. Bu yazımızda sizler için birbirinden güzel ve farklı tarz çiçek dövmeleri sıraladık.

 

1.

 

https://www.instagram.com/p/BxIWR8AAO9T/

 

Ben dövme yaptıracağım ama öyle büyük bir tasarıma hazır değilim diyorsanız Çağrı Durmaz’ın bu dövmesi tam size göre. Siyah beyaz ve minimalist olan bu çiçek dövmesi çok şık ve güzel duruyor. 

 

2.

 

https://www.instagram.com/p/BvhNyf8gi0X/

 

Çizgi tasarımlardan hoşlananlar için bu gül dövmesi ideal. Yine Çağrı Durmaz’ın elinden çıkmış bu dövme yine minimal tarz sevenlerin çok hoşuna gidecek.

 

3.

 

https://www.instagram.com/p/BtbgRDigOKu/

 

Bu sefer ise geometrik dövme tarzı sevenler için Çağrı Durmaz’dan geometrik siyah beyaz bir çiçek dövmesi ile karşınızdayız. Geometrik tarz dövmeler son zamanlarda özellikle hayvan figürlerinde popüler olmaya başlamıştı. Bizce çiçeklerde de bu tarz çok güzel duruyor.

 

4.

 

https://www.instagram.com/p/BziEybUAKT4/

 

Beste Erat’tan bir lotus çiçeği dövmesi örneğini görüyoruz. Lotus çiçeği, Buda'nın en yüksek öğretilerinden biri olan “Sekizli Yol”un ilkelerini oluşturur. Budizm'de saflığı, sadakatı ve ruhsal uyanışı temsil eden lotus çiçeği dövmesi huzurlu ve saf bir anlam arayan dövme tutkunları için ideal.

 

5.

 

https://www.instagram.com/p/BzYUNyAgF9s/

 

Dövmeden bahsediyorsak ülkemizin gururu Eva Karabudak’tan bahsetmeden geçemeyiz. Detayları ile takdir gören Eva’nın bu gül dövmesi, büyük ve tasarım harikası dövme isteyenlere örnek olabilir.

 

6.

 

https://www.instagram.com/p/BxhZz_7gPy7/

 

Çiçeklerde renk özellikle dövmede çok güzel duruyor. Eva’nın bu dövmesi de bunun en güzel örneklerinden bir tanesi.

 

7.

 

https://www.instagram.com/p/BtpZ63kA72v/

 

İşleme sanatı anneanne ve babaannelerimizden bildiğimiz, emek isteyen bir el işi. Eva’da dövmeye yeni bir soluk getirerek bu işleme tarzı dövmeleri yapmış. Çiçek motifi ile oldukça yaratıcı ve güzel görünüyorlar.

 

8.

 

https://www.instagram.com/p/BthN_VMAbac/

 

Van Gogh’un çiçek motiflerini bilmeyen yoktur. Ayçiçekleri, Vincent van Gogh'un en ünlü eserlerinden bir tanesidir. Dövme olarak da epey güzel duruyor.

 

9.

 

https://www.instagram.com/p/BvCv9oJHxKW/

 

Detayları ile ünlü olan bir diğer dövme sanatçısı ise Dr. Woo. Özellikler minik çizgisel dövmeleri ile ünlü olan sanatçının bu çiçek çalışması yine gözleri kamaştırıyor.

 

10.

 

https://www.instagram.com/p/BqBi5f5nzpY/

 

Dr. Woo’dan X-ray görüntüsünde bir gül çiçeği dövmesi. Çiçek dövmelerinde Eva gibi o da farklı bir bakış açısı getirmeye çalışmış. Bizce ilginç ve oldukça yaratıcı.

 

11.

 

https://www.instagram.com/p/Bn10fqtnBDW/

 

Geometrik şekilleri ile de ünlü olan Dr. Woo bu dövmeden üçgen şeklini adeta bir büyüteç gibi kullanıp romantik tarzda yapılmış gül çiçeğine aynı zamanda gerçekçi bir bakış açısı kazandırmış. Eline sağlık Dr.Woo.

 

12.

 

https://www.instagram.com/p/BcFv9m1l9-E/

 

2019’un en çok takip edilmesi gereken yeni trend dövme sanatçılarından biri Kim Saigh “Old School” dövme sanatını yeniden yaşatanlardan. Özellikle büyük ölçüde dövmeler tasarlayan Kim’in bu gül dövmesi tam nostaljik dövme severlere uygun.

 

Çiçek dövmesi asla popülerliği solmayacak bir dövme tarzı. Sizlerin de başka beğendiğiniz çiçek dövmeleri var ise bizimle paylaşabilirsiniz.