En Güzel Çiçek Notları

Ailenize, arkadaşlarınıza, sevgilinize ya da akrabalarınıza mutlu veya hüzünlü zamanlarında yanlarında olduğunuzu ifade etmenin en güzel yolu onlara birbirinden güzel çiçekler göndermenizdir. Bu çiçeklerin yanına ise günün anlam ve önemini yansıtan kısa çiçek notları eklemelisiniz. Böylece duygularınızı çok daha net ve etkili bir şekilde gösterme olanağına sahip olursunuz. İlk tanışma çiçek notları ile ilk buluşmanızı unutulmaz hale getirebilir ya da hoşlandığın kıza çiçek notu hazırlayarak ona çıkma teklifi edebilirsiniz. Doktorunuza teşekkür ve kutlama amaçlı doktora çiçek notu oluşturabilir veya çiçek notları öğretmene uygun sözlerle Öğretmenler Günü’ne hazırlanabilirsiniz. Aynı zamanda özür için de sıklıkla tercih edilen çiçek hediyesinin yanına çiçek notları özür mesajları büyük rağbet görür. Kısacası pek çok farklı nedenle çiçek notlarına ihtiyaç duyulur.

Kutlama Çiçek Notları

Yılbaşı, terfi, yıldönümü, doğum günü, Anneler Günü veya Kadınlar Günü gibi birçok özel günde sevdiklerinize anlamlı ve samimi çiçek kart notu hazırlayabilirsiniz. Veya sıra dışı ve yaratıcı olan komik çiçek notları da oldukça sevilen kutlama mesajları arasında yer alır. Güzel bir not ile gönderdiğiniz çiçek çok daha etkili olur ve karşınızdaki için muazzam bir sürpriz etkisi yaratır. Anneler gününde çiçek notları anneye, sevdiğiniz biri yeni işe girdiğinde çiçek notları yeni iş için sevdiklerinize not hazırlamalısınız. Sıra dışı olması amacıyla çiçek notları komik mesajlar da tercih edebilirsiniz.

Doğum Günü Kutlama Çiçek Notları

Çiçek notları flört ettiğiniz bir kızın doğum gününde ya da çiçek notları ablaya, abiye, anneye olduğu zaman, şu tarz sözleri tercih edebilirsiniz.

 • Yeni yaşının mutluluk ve sağlık getirmesini temenni ederim. İyi ki doğdun canım.
 • Yeni yaşında yüzünden gülümseme eksik olmasın canım, mutlu yıllar.
 • Yeni yaşınla beraber tüm dileklerinin gerçekleşmesi dileğiyle, doğum günün kutlu olsun.

Sevgililer Günü Kutlama Çiçek Notları

Çiçek notları tanışma için olabileceği gibi hiçbir neden olmadan çiçek eşliğinde notlar sevgiliye hazırlayabilirsiniz. Buna ek olarak sevgilinizin özel zamanlarında da sevgiliye notlar adı altında hoş bir söz ve çiçek sepeti kart ve not ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle sevgililer gününde sevgiliye çiçek verirken söylenecek sözler oldukça önemlidir. Bu nedenle özenle çiçek notları sevgiliye hazırlanmalıdır. Örneğin sevgiliye çiçek verildiğinde şu şekilde notlar yazılabilir;

 • Seni seviyorum ve her zaman seninle olmak istiyorum. Daha nice günlere hep birlikte aşkım.
 • Nice sevgililer gününde birlikte olmak dileğiyle... Seni Seviyorum Bitanem...
 • Sen ruhuma doğan güneşimsin sevgilim. Seni çok seviyorum.

Nikah, Düğün, Nişan Kutlama Çiçek Notları

Sevdiklerinizin nikah, söz veya düğün gibi mutlu günler için göndereceğiniz çiçeklerin yanına şu notları ekleyebilirsiniz:

 • Ömür boyu mutluluklar dileriz.
 • Allah bir yastıkta kocatsın.
 • Genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dileriz.
 • Genç çifte mutlu ve huzurlu bir yaşam dileriz.

Geçmiş Olsun Çiçek Notları

Sevdiklerinize hastalıklarında geçmiş olsun çiçeği göndermek en önemli adetlerimizden biridir. Bu çiçeklerin yanına eklenen notlar ise oldukça özen gerektirir. Kısa ve öz olması gereken çiçek notları geçmiş olsun sözlerine örnek olarak şunları verebilirsiniz.

 • En kısa zamanda sağlığına kavuşman dileğiyle. Acil şifalar dilerim.
 • Hastalığın bizleri çok üzdü. Acil şifalar diliyoruz.
 • Bir an önce sağlığına kavuşman dileğiyle. Geçmiş olsun.

Hediye Notları Neden Önemlidir

Sevdiklerimiz için hediye vermek onları düşündüğümüzü gösteren en önemli faktördür. Ancak bu hediyeler ile yazılan notlar bu hediyeleri daha anlamlı hale getirir. Mesela, küçük bir papatya buketi ile verilen sıcacık bir not dünyalara bedel olabilir.

Hediye notları yazmak her zaman kolay değildir. Bu amaçla tereddüt yaşıyorsanız blog sayfalarımızda yer alan özel mesajlara bakabilirsiniz. Mesela, en özel evlilik yıldönümü mesajları olsun ya da en anlamlı sevgililer günü mesajları olsun her zaman anlamlı ve güzel mesajlara ulaşabilirsiniz.