En Güzel Evlilik Tebrikleri Mesajları

Evlilik, birbirini seven çiftlerin hayatlarındaki en önemli günlerin başında gelir. Tek başına bir yaşamdan sevdikleri ile bir arada çift olmaya giden bu süreci, en güzel hali ile yaşamak unutulmaz anılar elde etmek herkesin istediği bir durumdur. Evlilik için yapılan tebrikler kişiye özel mesajların en önemlileridir. Bu açıdan evlilik tebrikleri evlenen çiftlere özel, onların bu zamanlarını kutlayacak ve duygularını paylaşacak nitelikte olmalıdır.

Evlilik için yapılan tebrikler çok çeşitli şekillerde yapılabilir. İster yüz yüze kutlama yapılabilirken, güzel bir çelenk veya çiçek sepeti üzerine bir not ya da özel bir evlilik hediyesiyle de tebrik mesajları iletilebilir.

Evlilik Tebrikleri Yazılırken Nelere Dikkat Edilmelidir

 • Evlilik tebrik mesajları kısa olabildiği gibi uzunda olabilir. Mesajlar için genel olarak belli standart olmasa bile evlilik tebrikleri sözleri her zaman anlamlı ve duyguları yansıtan nitelikte olmalıdır.
 • Evlilik tebrik mesajları, gönderilen kişilere özel yazılmalıdır. Bunun için onların anlayacağı bir anıdan veya bir durumdan söz edilebilir. Ayrıca evlenen kişi çok yakın ise komik evlilik tebrik mesajları da keyifli bir anı olabilir.
 • Evlilik tebrikleri ile ilgili güzel sözler, hediyeler veya çiçeklerle daha anlamlı olabilir. Kalıcı saksı çiçekleri, cazibeli orkideler ya da yeni başlangıcı sembolize eden papatyalar ile sunulan mesajlar duygulara daha hitap edebilir. Bu çiçeklerin üzerine evlilik tebrikleri kısa da olsa yazılsa bile, sevdiklerinize kendilerini özel hissettirirsiniz.
 • Evlilik tebrik mesajları islami düşünceyi destekleyecek tarzda da olabilir. Tabi ki, dini tebrik mesajları yazılırken biraz daha resmi olmak doğru olacaktır. Yeni evlenenlere dini mesajlar verirken de dini duyguları anlatan cümleler kurarak, çiftlerin bu anlamlı günü kolaylıkla kutlanabilir.
 • Evlilik tebrikleri İngilizce olarak da yazılabilir. Çiftlerin birinin veya ikisinin de yabancı olduğu durumlarda Türkçe yerine İngilizce mesaj yazılması daha doğrudur. Ayrıca İngilizce dilini bilen Türk çiftler için de, bu tarz bir mesaj eğlenceli de olabilir. İngilizce evlilik tebrikleri komik ve eğlenceli olması açısından da tercih edilebilir.

Evlilik Tebrikleri Mesaj Örnekleri

Düğün, nikah tebrik mesajları kısa veya uzun olsun fark etmeksizin anlamlı ve kişiye özel olması esastır. Özellikle mesajın anlamını pekiştirmek için hediyeler veya çiçeklerle verilmesi daha kişiselleştirilmiş mesajlar olmasını sağlar. Yeni evli çiftlere tebrik mesajları örneklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • En güzel gününüzde yanınızda olamadım. İnanıyorum ki, mutluluğunuz bir ömür sürecektir. Sevginiz hep çoğalsın.
 • Paylaştığınız bu sevgi, her zaman eksilmeden sürsün. Her şey gönlünüzce olsun, mutluluklar dilerim.
 • Sizlere bir ömür boyu sürecek mutluluklar dilerim.
 • Yeni hayatınızı birlikte inşa ederken, bu harika yolculukta en iyi dileklerimi size sunuyorum
 • Bu güzel gününüzü paylaşmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederim. Bugün hissettiğiniz mutluluk ve sevginin yıllar boyunca sürmesini diliyorum.
 • İnancınız kadar güçlü bir evlilik diliyorum. Sizin mutluluğunuz için dua ediyorum.
 • Evliliğiniz güzel olsun, hayatınız zenginleşsin ve sevginiz her geçen gün daha da derinleşsin.
 • Bu heyecan verici ve neşeli günde size sevgi ve mutluluklar diliyorum

En Güzel Evlilik Tebrikleri Hangi Çiçekler ile Verilir

Evlilik için yazılan tebrik mesajlarında hediye vermek hem mesajın anlamını artırmak hem de geleneklerimiz açısından önemli bir unsurdur. Evlilik hediyeleri, çiftlerin eksikliklerini karşılamak için onlara özel hediyeler olabildiği gibi çelenk gibi büyük çiçekler yanı sıra buket tarzı çiçeklerde olabilir.

Çiçekler verdikleri anlam açısından her özel gün için en iyi hediye alternatiflerinin başında gelir. Mesela, çifte kalıcılığı sembolize etmek için saksı çiçekleri hediye edilirken, daha kurumsal çiçek hediyeleri arasında ferforje çelenkler yer alır.

Kır çiçeklerinden buketlerden, büyük çiçek aranjmanlarına kadar çok geniş seçenek alternatiflerini web sitemizde bulabilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz yerden verebileceğiniz siparişlerinizde sevdiklerinizin en özel günlerinde en güzel çiçekler ile yanlarında olursunuz. Özel günler için en özel çiçekler hangileridir merak ediyorsanız da bu yazımızı okuyabilirsiniz.