En İyi Sevgiliye Doğum Günü Mesajları

Özel günlerinde sevdiklerinize çeşitli hediyeler vererek onların yanında olduğunuzu ifade edersiniz. Özellikle söz konusu olan kişi sevgiliniz ise, hediye seçimine çok daha fazla özen göstermeniz gerekir. Bu nedenle sevginizin doğum günün veya sevgililer günün de ona özenle hediye seçmeli ve hediyenin yanına aşkınızı ifade eden hoş bir sevgiliye doğum günü mesajı eklemelisiniz. Bu sayede sevdiğiniz kişi kendini çok daha özel hisseder ve size olan aşkı tazelenir. Sevgiliye çiçek ne kadar zarif ve şık bir hediye ise, anlamlı doğum günü mesajları da bir o kadar önemlidir.

Aşk ve Tutku Dolu Sevgiliye Doğum Günü Mesajları

Doğum gününde herhangi bir arkadaşınıza ya da ailenizden birine hediye alırken ve hediyenin yanına arkadaşa doğum günü mesajı anlamlı ve yaratıcı olanlardan birini seçebilirsiniz. Sevgiliye doğum günü mesajları ise aşk ve tutku dolu olmalıdır. Hediye seçiminde de etkili olan bu kıstas, özellikle sevgiliye doğum günü mesajları kısa sözlerde ön planda tutulur.

Sevgiliye Doğum Günü Mesajlarına En Güzel Örnekler

Sevgilinizin doğum gününde hediyenin yanı sıra, hazırlayacağınız kutlama mesajı sevgilinizin yakınınızda olup olmadığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Uzaktaki sevgiliye doğum günü mesajlarının içeriğinde özlem ve hasret çok daha baskın olur. Yakınınızda olan sevgiliye doğum günü mesajları en güzel örneklerden bazıları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Hazinelere değişmeyeceğim anılarımıza yenilerini ekleyelim sevgilim. İyi ki doğdun, iyi ki benimlesin. Mutlu yıllar aşkım.
  • En güzel dualarımda her zaman sen varsın aşkım. Bu hayatta bana verilen en güzel armağansın. İyi ki doğdun bitanem.
  • İyi ki doğdun, iyi ki sevgilimsin yaşama sebebim. Mutlu yıllar aşkım.
  • Bir yaşam boyu seninle olmak ve seninle yeni anlar biriktirmek istiyorum. Sen başıma gelen en güzel mucizesin. Mutlu yıllar hayatım.
  • İyi ki doğdun ve iyi ki yanımdasın sevgilim. Hayatım boyunca yaşama sebebim olacaksın. Nice doğum günlerde birlikte olmak dileğiyle.

Bu tarz kendi doğum günü sözleri kısa mesajlar ile duygularınızı en güzel şekilde ifade etmenin yanı sıra, sevgiliye doğum günü mesajları can yücel gibi ünlü şairlerin sözlerinden de yararlanabilirsiniz.

Çiçeğe Göre Anlamlı Mesaj Yazılması

Sevgililer günü hediyeleri olsun ya da doğum günü hediyeleri olsun her zaman anlamlı mesajlar ile verilen hediye daha etkileyici olacaktır. Sevgilinize mesaj yazmak konusunda zorluluk yaşıyorsanız verdiğiniz çiçeklere göre mesajlarınızı da şekillendirebilirsiniz.

Mesela, sevgilinize mevsim çiçekleri ile hazırlanmış rengarenk bir buket verdiğiniz de “tüm renkleri bir çiçeklerde bir de sen de buldum” diyebilirsiniz. Ya da kutu kırmızı güller ile bir hediye aldığınızda “kırmızının en güzeli senin dudaklarındır” diyebilirsiniz.

Sevgiliye Uzun Doğum Günü Mesajları

İsteğe bağlı olarak kısa ve öz sözler yerine, sevgiliye doğum günü mesajları uzun sözleri de tercih edebilirsiniz. Bu tür durumlarda uzun şiirler de oldukça popüler seçenekler arasında yer alır. Ayrıca ayrılmış olduğunuz sevgilinizin doğum gününde eski sevgiliye doğum günü mesajı uzun sözlerden birini seçebilirsiniz. Bu sayede belki de sevdiğiniz insanın doğum günü barışmanız için güzel bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

Seçim yaparken karar veremiyorsanız da “En Özel Günlere En Özel Çiçekler” konulu blog yazımızdan farklı ve orijinal fikirler alarak sevgilinize yaratıcı ve anlamlı hediyeler verebilirsiniz.