En İyi Yeni İş Mesajları

Sevdikleriniz yeni bir işe başladığında büyük bir heyecan yaşar. Aynı zamanda tedirginlik de hisseden yakınlarınızın böyle zamanlarında yanında olduğunuzu onlara hissettirmek ve onların kaygılarınızı gidermek için kendilerine yeni iş mesajları gönderebilirsiniz. Özellikle hoş ve zarif bir çiçek aranjmanı ile göndereceğiniz başarı tebrik mesajı sayesinde, tatlı bir heyecan yaşayan yakınlarınızı mutlu edebilir ve onlara olan desteğinizi en güzel şekilde gösterebilirsiniz. Ayrıca meslek kutlama mesajları gibi iş yerinde terfi tebrik mesajı da oldukça yaygındır. Örneğin; özel bir firmaya yeni atanan başkan için başkan tebrik mesajları ya da atanan müdür için müdürlük tebrik mesajları da bu tür yeni iş kutlama mesajları arasında yer alır.

Yeni İşe Başlayanlar İçin Mesaj Önerileri

Hem işlerinde kademe atlayanlar hem de yeni işe başlayanlar için tebrik mesajı gönderilmesi geleneksel bir davranış haline gelmiştir. Bu nedenle ister işyeri arkadaşınız için ister aile üyelerinden biri için ya da yakın çevrenizden sevdikleriniz için bu tarz özel zamanlarda destekleyici işe başlama sözleri göndermelisiniz. Genel olarak yeni iş mesajları kısa ve öz olmalıdır. Bununla birlikte göndereceğiniz kişiye göre içerikleri farklı olmalıdır. Yakın bir arkadaşınıza komik yeni iş mesajları ile sempatik bir yaklaşım sergileyebilirken, yeni iş mesajları öğretmene gönderileceği zaman daha resmi ve saygılı olmalıdır. Aynı şekilde kurumsal bir firmada mesleki başarı tebrik mesajları da formal özellikte olmalıdır. Ancak aile, akraba, dost gibi yakın ilişkilerde olduğunuz kişiler için en gözde yeni iş mesajları komik ve espirili olanlardır. Bu nedenle yaratıcı mesaj örneklerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sıradan ve Alışılagelmiş Yeni İş Tekliflerinden Kaçının

Yeni işe başlayan kişi yakınınız da olsa, işyerinden bir tanıdığınız da olsa, kesinlikle sıradan ve alışılagelmiş tebrik mesajlarından kaçınmalısınız. “Tebrik Ederim”, “Başarılar Dilerim”, “Tebrikler” gibi yeni iş mesajları çiçek sepeti ile birlikte de gönderilse, oldukça özensiz durur. Sadece bir görevi gerçekleştirir gibi yazılan bu mesajlar ister yeni iş mesajları arkadaşa, ister yeni iş mesajları kardeşe olsun istenen etkiyi yaratmaz. Bu nedenle çok daha özenli davranmanız gerekir.

En Güzel Yeni Yıl Mesaj Sözleri

Yeni iş mesajları eşine, arkadaşına, dostuna, müdürüne, akrabana olabilir. Bu tür zamanlarda önemli olan hislerinizi ifade eden kelimeleri tercih etmeniz ve özgün notlar hazırlamanızdır. Hoş bir tebrik hediyesinin yanında da not olarak hazırlayabileceğiniz bu mesajlara en güzel örnekler ise şu şekildedir:

  • Yeni atandığın bu görevde çok mutlu ve başarılı olmanı dilerim. Terfini gönülden kutlarım.
  • Attığın her bir adımda yeni başarıların altına imza atacağına olan inancım sonsuz. Yeni işini kutlarım.
  • Yeni işinde başarıdan başarıya koşmanı dilerim aşkım. Her zaman yanındayım.
  • Biricik kızım büyümüş de iş hayatına atılmış. Sendeki bu kararlılık ve azimle sayısız başarılar elde edeceğine olan inancım sonsuz. Seni her zaman destekleyen babandan sevgiler güzel kızım.
  • Emeklerinin karşılığını alacağına inanıyorum arkadaşım. Yeni işinde çalışma yaşantın mutlu ve huzurlu olsun. Başarılarının daim olmasını gönülden diliyorum.

Yeni iş için çiçek seçimi yaparken karar veremiyorsanız “Yeni İş ve Açılışa Uygun Çiçekler” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Sayfalarımızda birbirinden özel çiçekler arasında seçim yapabilir, en iyi kutlama çiçekleri ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.