Kadınlar Günü İçin Hangi Çiçekler Gönderilir ?

Çiçekler duygularımızı ifade edişimizin en güzel şeklidir. Söyleyemediklerimizi bizim yerimize sevdiklerimize ve uzaklarda olan, yanında bulunamadığımız yakınlarımıza dile getirirler.

Bu kadar özel ve güzel duygularımızı dile getiren çiçekler arasından gönderim yaparken nelere dikkat ederek hangisini seçeceğimiz ise zorlandığımız konular arasında. Özellikle Dünya Kadınlar Günü gibi özel bir güne yaklaştığımız şu günlerde, kadınlarımıza nasıl çiçekler göndereceğimizi düşünürken…

Aslına bakarsanız kadınlar kendilerine hangi çiçeğin geldiğinden öte, çiçek gönderilip gönderilmediği ile daha yakından ilgilidirler. Yani aslında kadınlar her türlü çiçeği severler.  Önemli olan onları düşünüp özel günlerde kendilerine bu küçük jesti yapmanız.

Ama yine de özel günlerde gönderebileceğiniz çiçekler farklılık gösterebilir. Her zamankinden daha özenli olarak seçilmiş bir çiçek daha iyi olacaktır.

Dünya Kadınlar Günü için neredeyse simge haline dönüşmüş bir çiçek haline gelen kırmızı karanfiller ve beyaz  karanfiller gönderim için ilk akla gelen çiçektir. Özellikle  “temizlik ve saflık” anlamları taşıyan Saf Sevgi Beyaz Karanfiller  Kadınlar Günü çiçekleri arasında yerini almaktadır.

Dünya Kadınlar Günü için gönderilebilecek tek çiçek tabi ki karanfiller değil.  Masumluk ifadesi beyaz gül, aşkın simgesi kırmızı gül, mağrur ve gururlu orkide çiçeği, beyaz lilyumlardan oluşan aranjmanlar ya da sadece güven simgesi olarak beyaz lilyum kadınlara gönderilebilecek en özel çiçekler arasındadır. Alçak gönüllü kadınlarımız için “alçak gönüllülük” ifadesi menekşelerden oluşan şık sepetler,  annemiz için renkli ve şirin saksı çiçeklerini tercih edebiliriz.

Aslında çeşitleri çoğaltmak mümkün. Çiçek gönderimi yapacağımız kişinin zevkleri ve tercihleri çiçek seçimindeki en önemli ölçüt. Gönderim yapacağınız kişiyi en iyi siz tanıyorsunuz. Biz sadece fikir verdik. Daha detaylı bilgi almak ve ürünlerimizi incelemek isterseniz Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırladığımız “ kadınlar günü çiçekleri” bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin :)