Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.

Neden Yılbaşında Çiçek Gönderilmeli? Yılbaşı Çiçeği

Neden yılbaşında çiçek gönderilmeli?

Araştırmalara göre hediye edilen çiçekler diğer hediyelere göre daha çok hatırlanmaktadır. Kadınların %92’si en son ne zaman çiçek hediye edildiğini unutmamaktadır. Bu yüzden özellikle yılbaşı gününde güzel bir akşam yemeğinden sonra hediye edilen çiçek bitirici vuruşu yapıyor.
- Sadelik sevenler tek renk Avrupa Gül ve Lilyum karışımı bir buket hediye edebilirler. Böylece hem zarif hem de etkileyici bir görünüm sağlayabilirsiniz.
- Baston açelya, Bonzai, Sklamen, Kalanşo ya da Yılbaşı Kaktüsü hediye olarak seçenekler arasındadır.


Yılbaşı dekorasyonu ve eğlenceli fikirler

Yılın en muhteşem günlerinden biri.. Yılbaşı. Şarkılar söylenecek, ailelerle, dostlarla ve sevgililerle daha fazla zaman geçirilecek. En güzel akşam yemeklerinin hazırlanacağı ışıltılı ve sıcak bir gün.
Yılbaşı denilince akla yukarıda sayılanlar dışında yılbaşı dekorasyonu da gelmektedir. Yılbaşının en güzel özelliği tüm sokak ve caddelerin kar motifleri,yılbaşı ağaçları ve ışıklandırmalarla süslenmesidir.
Bunun yanında yılbaşı çiçekleri olarak en başta Atatürk Çiçeği (ponsentya) ve yılbaşı gülü gelmektedir. Atatürk çiçeği yılbaşı çiçeği olarak kabul edilmiştir çünkü canlı ve muhteşem çiçekleri bu dönemde açmaktadır. Yılbaşı gülü ise bir efsaneden esinlenerek ortaya çıkmıştır.  Madelon adında bir kız, Hz. İsa doğduğunda onu ziyaret etmek ister. Fakat elinde götürebileceği hiçbir hediyesi yoktur. Bu duruma üzülen bir melek, Madelon Hz. İsa’nın evine giderken karın ortasına bir gül bırakır. Böylece yılbaşı gülü efsaneleşmiş olur.
İyi bir tercih olarak özgürlüğü simgeleyen 12 kırmızı gül buketi hediye edilebilir. Atatürk çiçeği ve yılbaşı gülü dışında yılbaşını keyiflendirecek çiçekler de vardır. 

Çam ağaçları, benjamin ve siklamenler diğer tercihler olabilir. Kısa ve güzel kokulu bir çam ağacıyla yemek masanızı süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda çiçekçinize aldığınız yılbaşı çiçeklerini evin neresinde durması konusunda fikir danışabilirsiniz.

- Sıcak ve eşsiz bir görünüşü, 10 cm boylarında kesilmiş çiçeklerinizi uygun saksılarla kurdele, mum ve süslemelerle düzenleyerek oluşturabilirsiniz. Misafirleriniz evden ayrılırken her birine anı olarak      birer tane hediye etmeniz çok ince bir davranış olarak hatırlanacaktır.
- Daha eğlenceli temalar için çiçekçinize kartopları hazırlatıp beyaz karanfillerle aranjman yapmasını isteyebilirsiniz.
- Çiçekçinize Atatürk Çiçeği, Sklamen ve Saksı Lilyum siparişi verebilirsiniz.
- Eğer akşam yemeğine davetliyseniz yemekten hemen önce ya da teşekkür amaçlı yemek sonrası hediye edilecek bir çiçek aranjmanı sizi ağırlayan kişileri ve diğer misafirleri çok özel hissettirecektir.
-Yılbaşı ağacınızı küçük cam şişelere yerleştirilmiş taze çiçeklerle donatın. Çiçekçiniz bakım konusunda sizi bilgilendirecektir. Kurutulmuş çiçekler de güzel bir seçim olabilir.
- Daha zarif bir kutlama için uygun olan her yeri mumlarla donatın.
- Dilek mumlarından bir yürüme yolunu kapınıza kadar yapabilirsiniz.
- Mumlarınızı ve taze çiçeklerinizi gümüş bir kasede yüzdürebilirsiniz.
- Her odayı kokulu mumlar ve taze açmış çiçeklerle donatın.
- Kokulu küçük bir çam ağacını ya da diğer yeşil ağaçları yılbaşı ağacınızın yanına yerleştirin.