Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.

Neden Yılbaşında Çiçek Gönderilmeli? Yılbaşı Çiçeği

Neden yılbaşında çiçek gönderilmeli?

Araştırmalara göre hediye edilen çiçekler diğer hediyelere göre daha çok hatırlanmaktadır. Kadınların %92’si en son ne zaman çiçek hediye edildiğini unutmamaktadır. Bu yüzden özellikle yılbaşı gününde güzel bir akşam yemeğinden sonra hediye edilen çiçek bitirici vuruşu yapıyor.

- Sadelik sevenler tek renk Avrupa Gül ve Lilyum karışımı bir buket hediye edebilirler. Böylece hem zarif hem de etkileyici bir görünüm sağlayabilirsiniz.
- Baston açelya, Bonzai, Sklamen, Kalanşo ya da Yılbaşı Kaktüsü hediye olarak seçenekler arasındadır.
Yılbaşı dekorasyonu ve eğlenceli fikirler
Yılın en muhteşem günlerinden biri.. Yılbaşı. Şarkılar söylenecek, ailelerle, dostlarla ve sevgililerle daha fazla zaman geçirilecek. En güzel akşam yemeklerinin hazırlanacağı ışıltılı ve sıcak bir gün.
Yılbaşı denilince akla yukarıda sayılanlar dışında yılbaşı dekorasyonu da gelmektedir. Yılbaşının en güzel özelliği tüm sokak ve caddelerin kar motifleri,yılbaşı ağaçları ve ışıklandırmalarla süslenmesidir.
Bunun yanında yılbaşı çiçekleri olarak en başta Atatürk Çiçeği (ponsentya) ve yılbaşı gülü gelmektedir. Atatürk çiçeği yılbaşı çiçeği olarak kabul edilmiştir çünkü canlı ve muhteşem çiçekleri bu dönemde açmaktadır. Yılbaşı gülü ise bir efsaneden esinlenerek ortaya çıkmıştır.  Madelon adında bir kız, Hz. İsa doğduğunda onu ziyaret etmek ister. Fakat elinde götürebileceği hiçbir hediyesi yoktur. Bu duruma üzülen bir melek, Madelon Hz. İsa’nın evine giderken karın ortasına bir gül bırakır. Böylece yılbaşı gülü efsaneleşmiş olur.
İyi bir tercih olarak özgürlüğü simgeleyen 12 kırmızı gül buketi hediye edilebilir. Atatürk çiçeği ve yılbaşı gülü dışında yılbaşını keyiflendirecek çiçekler de vardır.