Sevgililer Gününe En Uygun Çiçekler

Sevgililer Gününde sevgilinize verilebilecek en güzel hediyedir çiçek… Özellikle bir kadına verebileceğiniz en güzel ve en özel hediyedir. Peki, nasıl bir çiçek seçilmelidir? Sevgiliye ya da sevgililer gününe en uygun çiçekler hangileridir? Bu yazımızda bunlara yer vereceğiz.
Sevgililer Gününde sevgiliniz için en uygun çiçekler arasında bir çok seçenek sunulabilir. Tek bir kırmızı gül, bir çiçek buketi, ya da kırmızı ve beyaz güllerden hazırlanan bir aranjman sevgilinize verebileceğiniz en uygun çiçeklerdir. Eğer biraz daha özel bir çiçek vermek istiyorsanız beyaz orkide tercih edebilirsiniz. Sevgililer Günü denilince akla gelen ilk çiçek tabi ki kırmızı gül olacaktır. Kırmızı gül farklı renkleri ile farklı anlamları ifade etmektedir. Kutu içerisinde tek bir kırmızı gül ilk görüşte aşkı ifade etmektedir. Gül genellikle tek sayı olarak sunulan bir çiçektir.

Vazoda 5 gül, vazoda 7 gül vb. Eğer gülleri buket olarak vermeyi düşünüyorsanız bu sevgilinize olan hayranlık duygusunu temsil eder. Güllerin genellikle tek sayı halinde takdim edildiğini belirtmiştik. Ancak bunun dışında herhangi bir aranjman içinde ya da örneğin beyaz lilyumlardan oluşan bir çiçek arasına kırmızı güllerde eklemek isterseniz bu durumda iki adet kırmızı gülü tercih edebilirsiniz. Bir gül sizi diğeri sevgilinizi temsil edecektir. Melekler kadar masum sevgilinize daha uzun süre kalıcı bir çiçek sunmak ve bu tercihinizi güllerden yana kullanmayı dilerseniz sizin için bir seçeneğimiz daha olacak.

Üç yıl boyunca solmayan özellikleri ve kırmızı ya da beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile tercihlerinizin arasında yer alabilecek kırmızı melek ve beyaz melek tam size ve melek kadar masum sevgilinize göre. Kırmızı güller dışında şık çiçek buketleri de tercih edeceğiniz çiçekler arasında. Gül buketi, pembe, kırmızı ya da beyaz gerberalarla hazırlanmış şık buketler, orkideler kullanılarak hazırlanmış buketler tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alabilir.

Eğer tüm bu seçenekler size sıradan geldiyse ya da sevgilinize daha özel bir çiçek sunmak istiyorsanız size önerimiz orkideler olacaktır. Mağruru ve gururlu orkide çiçeğinin beyaz rengi aşkınızın masumiyetini sevgilinize sizin yerinize söyleyecektir. Eğer daha farklı renklerini kullanmak isterseniz, pembe, fuşya ve hatta mavi orkidelerimize göz atabilirsiniz.