Sevgiliye Çiçek Gönderirken...

Sevgilinize, eşinize ya da sevdiğiniz insana gönderilebilecek en masum ve güzel hediye çiçek. Peki çiçek gönderirken hangi detaylara dikkat etmeli, çiçek seçimi neye göre yapılmalı? Bu sorular çiçek siparişi verirken en kararsız kaldığımız noktalar. Bu yazımızda size sevgiliye çiçek gönderirken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir vermek istedik.

Sevgilinize göndereceğiniz çiçeği seçerken gönderim yaptığınız firma öncelikli dikkat edeceğiniz nokta olmalı. Çünkü kaliteli, taze ve canlı renklere sahip çiçekler her zaman beğeni ile kabul edilir.

Sevgiliniz göndereceğiniz her çiçeği büyük bir sevinç ile kabul edecektir. Sonuçta ona değer verdiğinizi ve önemsediğinizi hissettireceksiniz. ancak göndereceğiniz çiçek neden taze ve canlı olmasın? Sevgiliniz için çiçek seçerken çiçeklerin anlamları ve renklerin dili de önemli. Her çiçeğin ve renginin farklı anlamları var.

Çiçek anlamları da seçim yaparken size yardımcı olacaktır. Sevgili denilince hiç şüphesiz ilk akla gelen çiçek kırmızı güldür. Kırmızı güller uzun yıllar boyu, hep aşkın aşkın simgesi olarak kabul edilmektedir. Kırmızı gül aşkı, beyaz gül masumiyeti, sarı gül sıcak sevgiyi ifade etmektedir. Sevgilinizin burcu da ona çiçek gönderirken etkili olabilecek bir nokta. her burcun kendine özgü bir çiçeği ve uğurlu renkleri vardır.

Lale, papatya, yasemin, gül, orkide, anemon, sümbül, menekşe, zambak... Her burca ayrı bir çiçek. Göndereceğiniz mekan da seçeceğiniz çiçek için önemli. Seçtiğiniz çiçek sevgilinizin iş yerine gidecekse örneğin oraya uygun bir çiçek de gönderebilirsiniz. Masa üstünde şık durabilecek saksı çiçekleri gibi. tabi ki alanın büyüklüğü de önemli.


Bu na uygun olarak seçilen çiçeğin boyutunu tercih edebilirsiniz. Ya da sevdiğiniz insan hastahanede ise yani geçmiş olsun için gönderim yapacaksanız çok fazla polen içeren ya da kokulu çiçekler yerine tek dal bir orkide daha uygun olacaktır.

Bunun dışında sevgilinize en uygun çiçekler gül, lilyum, orkide, ya da şık aranjmanlar olabilir. Bu çiçekler içinden tercihinizi yapabilirsiniz. Eğer farklı bir jest yapmak istiyorsanız ya da sevgilinize kendinizi affettirmek için çiçek göndermeyi düşünüyorsanız daha özel seçimler yapmaya dikkat edin. Örneğin Aşkların En Güzeli Kırmızı Güller gibi...