Sevgiliye Çiçek - Sevgililer Günü Çiçekleri

Sevgililer Günü Çiçekleri
Sevgililer günü 14 Şubat’ta tüm dünyada sevgililer tarafından kutlanılmaktadır. Bugünde hediye alıp vermek geleneksel bir davranış haline gelmiştir. Çiçek göndermek ise bugünün vazgeçilmez ve diğer tüm hediyeler karşı üstünlüğünü göstermiş bir hediye çeşitidir. Çünkü çiçekler sevgiliye istenilen mesajı en iyi anlatan hediyelerdir.

Özellikle kırmızı güller sevgililer gününün en çok tercih edilen çiçekleridir. Çünkü güller çok eski zamanlardan beri aşkın simgesi haline gelmiştir.

Sevgiliye Çiçek Siparişi
Sevgililer günü nasıl ortaya çıkmıştır?
Romada Imparator Kladyus zamanında dini tapınmalara kesinlikle izinverilmiyordu ve imparator bu yasaların dışına çıkan herkesi idam ediyordu. Aziz Valentine ise o zamanın önemli din adamlarından ve doktorlarındandı. İmparatorun idam etmek istediği kişilere yardım ettiği için tutuklanıp ölüme mahkum edilmişti.  İşkence görmüş, taşlanmış ve sonunda idam edilmişti. İdam edilmeden önce başından ilginç bir olay geçmiştir ve bu olay yüz yıllar sonra bile her 14 Şubat’ta sevgililer günü olarak kutlanacak bu güzel günün tohumlarını atmıştı.  Aziz Valenti’nin gardiyanlığını yapan kişi onun ne kadar iyi bir doktor olduğunu duymuştu ve bir umut doğuştan kör olan kızı için ondan yardım istedi. Kız doğuştan kör olduğu için tedavi uygulama çok zor bir durum olmasına rağmen Aziz Valentine bir tedavi programı uyguladı ve idam edileceği güne kadar kızın tekrar görmesi için elinden geleni yaptı. Bu süre içinde kıza aritmatik, dini öğretileri ve tıppı öğretti. Daha önce hiç görmemiş birine dünyayı kendi bakış açısıyla anlattı ve kör kız dünyayı Valentine’nin gözüyle bakmaya başladı. Kızın tekrar görmesi için her gün beraber dua ettiler. Aradan haftalar geçti fakat kızın gözlerinde herhangi bir iyileşme olmadı. Sonra bir gün Roma askerleri Valentine’nin evine baskın yaptılar tüm evi dini inançları yüzünden dağıtıldı ve evinden sürüklenerek çıkartıldı. Ölümünden bir gün önce Valentine kör kız için bir elveda mektubu yazdı ve kızın babasına bıraktı. Gardiyan eve döndüğünde kızını acılar içinde buldu ve mektubu kızına uzattı. Kör kız mektubu açar açmaz eline sarı bir çiğdem çiçeğinin düşmesiyle birlikte bir mucize yaşandı. Mektuba baktığında hayatında ilk gördüğü yazı olan “Senin Valentin’nin” cümlesi oldu.
Sevgililer gününün ilk hediyesi bu acıklı hikayede olduğu gibi bir çiçek olmuştur. Bu yüzden günümüzde hala çiçek gönderimi çok popülerdir. Ancak sevgililer gününde çiçek seçimi yapmak her zaman çok kolay değildir. Bazen erkenden çiçek alıp evde bakmak çiçeğin sevgililer gününden önce ölmesi ihtimali yüzünden risklidir. Ayrıca çiçek bakımı zor bir iş olduğu için çok dikkatli olmak gerekir. En doğru tercih sevgililer günü çiçek gönderme yoğunluğunu göz önünde bulundurarak çiçeğinizi bir ya da iki gün önceden sipariş etmektir. 


Farklı sevgililer günü hediyeleri
Sevgililer günü hediyesi için yardıma mı ihtiyacınız var? herkesecicek.com ekibi sizin için en özel hediye fikirleri için bir araya geldi. Aşağıda 14 Şubat için farklı hediye fikirlerini bulabilirsiniz.

Onu Şaşırtın
Sevdiklerinize en özel hediye kendinizsiniz. Erken kalkıp onun için bir sabah kahvaltısı hazırlamanız onu çok mutlu edecektir. Uzaktaysanız ve görüşme ihtimaliniz olduğunu düşünmüyorsa ansızın karşısına çıkın. Bu hareket onu hem şaşırtacak hem de onun ne kadar değerli olduğunu hissetirecektir.

Ona Özel Kalpli Kurabiyeler Yapın
Çok iyi bir aşçı olmasanız bile sizin yaptığınız kurabiyeleri çok sevecek biri var. Kendinizin yaptığı kurabiyeler çok popüler bir yerden satın alınanlarla karşılaştırılamaz bile.

Sevginizi Çiçekle Anlatın
İnsanlar yüzyıllardır sevgilerini anlatmak için birbirlerine çiçek gönderiyorlar. Siz de sevgililer günü hediyenizi bir çiçek siparişi ile güzelleştirebilirsiniz. En sevdiği çiçeklerle karşısına çıkmak onu çok mutlu edecektir. Çalışırken sizi düşünmesi için ofisine çiçek gönderin. Böylece yanında olmasanız bile gönderdiğiniz çiçek sürekli aklında olmanızı sağlayacaktır.

Kendi çiçeğinizi yetiştirin
Onun için 1 yıl önceden özel tohumlarla büyüttüğünüz çiçekleri vermek muhteşem bir fikir. 1 yıl boyunca her gün onu düşünerek baktığınız ve ilgilendiğiniz çiçeklerin değerini ne kelimeler ne de en pahalı hediyeler anlatabilir.