Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.

Sevgiliye Çiçek - Sevgililer Günü Çiçekleri

Sevgililer Günü Çiçekleri
Sevgililer günü 14 Şubat’ta tüm dünyada sevgililer tarafından kutlanılmaktadır. Bugünde hediye alıp vermek geleneksel bir davranış haline gelmiştir. Çiçek göndermek ise bugünün vazgeçilmez ve diğer tüm hediyeler karşı üstünlüğünü göstermiş bir hediye çeşitidir. Çünkü çiçekler sevgiliye istenilen mesajı en iyi anlatan hediyelerdir.

Özellikle kırmızı ve pembe güller sevgililer gününün en çok tercih edilen çiçekleridir. Çünkü güller çok eski zamanlardan beri aşkın simgesi haline gelmiştir.

Sevgililer günü nasıl ortaya çıkmıştır?
Romada imparator Kladyus zamanında dini tapınmalara kesinlikle izinverilmiyordu ve Imparator bu yasaların dışına çıkan herkesi idam ediyordu.  Aziz Valentine ise o zamanın önemli din adamlarından ve doktorlarındandı. İmparatorun idam etmek istediği kişilere yardım ettiği için tutuklanıp ölüme mahkum edilmişti.  İşkence görmüş, taşlanmış ve sonunda idam edilmişti. İdam edilmeden önce başından ilginç bir olay geçmiştir ve bu olay yüz yıllar sonra bile her 14 Şubat’ta sevgililer günü olarak kutlanacak bu güzel günün tohumlarını atmıştı.  Aziz Valenti’nin gardiyanlığını yapan kişi onun ne kadar iyi bir doktor olduğunu duymuştu ve bir umut doğuştan kör olan kızı için ondan yardım istedi.