Sevgiliye En Güzel Şiirler

Hayatın tadını çıkarmanıza yardımcı olan ve sizi mutlu etmeyi başaran sevgilinize kendini özel hissettirmek için birbirinden güzel çiçeklerden oluşan aranjmanların siparişini verebilirsiniz. Böylece hem sevginizi en romantik haliyle ifade edersiniz hem de sevgilinizin şımarmasına olanak sağlarsınız. Sevgilinize ister çiçek ister başka bir hediye alın, hediye notları hazırlamayı ihmale getirmemelisiniz. Özellikle sevgiliye şiirler günümüzde oldukça rağbet gören ilan-ı aşk şekillerinden biridir. Bu nedenle siz de ünlü şairlerin etkileyici aşk şiirleri içerisinden seçmece yapabilir ve beğendiğiniz mısralardan alıntı yaparak sevdiğinize duygularınızı, en özel romantik mesajlarla ifade edebilirsiniz.

Sevgiliye Şiir Seçimi

Aşk şiirleri uzun olanlardan tercih edebileceğiniz gibi, bu uzun şiirlerden beğendiğiniz yerleri seçerek sevgiliye şiir kısa notlar oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan sevgilinizle aranızdaki sevgiyi ve aşkı en güzel şekilde anlatan sözleri tercih etmenizdir. Böylece sevgilinizle aranızdaki bağın güçlenmesine katkıda bulunursunuz.

En Çok Sevilen Aşk Şiirleri

Aşk şiirleri söz konusu olduğunda bazı kült yazarlar aklımıza gelir. Sevgiliye şiirler ünlü şairlerden en gözde sevgiliye aşk şiirleri arasından alıntı yapılarak, sevgiliye karşı hissedilen duygular ifade edilmeye çalışılır. Bu noktada en çok sevilen aşk şiirleri arasında ünlü şair Ümit Yaşar Oğuzcan’ın Sevi şiiri gelir. Buna ek olarak Necip Fazıl Kısakürek’in Saçların şiiri de oldukça popülerdir. Sevgiliye şiirler Nazım Hikmet akıllara ilk gelen isimler arasında yer alırken, sevgiliye şiirler şairlerden Ataol Behramoğlu’nun Aşk İki Kişiliktir şiiri de dillerden düşmeyen dizelere sahiptir. Sevgiliye şiirler Can Yücel ise Nazım Hikmet gibi bütün şiirleriyle sevgililere hitap eden bir şairdir.

Özgün ve Anlamlı Şiirler

Sevgiliye duygusal şiirler yazılacağı zaman ünlü şairlerin dizelerinden destek almak yerine, duygularınızı kendi dizelerinizle ifade edebilirsiniz. Bu tür özgün aşk şiirleri kısa ve öz ya da sevgiliye şiirler uzun da olsa, kendi ilişkinize özgü hazırladığınız şiirler çok daha anlamlı ve etkilidir. Küsen sevgiliye şiir yazabileceğiniz gibi uzaktaki sevgiliye şiir de gönderebilirsiniz. Her türlü durumda sevgiliniz için kendinizin hazırladığı aşk şiirleri oldukça romantik bir sürpriz olur ve sevgilinizin ruhunu okşar. Bu nedenle Cemal Süreya, Ahmet Muhip Dıranas, Atilla İlhan, Nazım Hikmet, Yılmaz Erdoğan, Ümit Yaşar Oğuzcan, Metin Altıok gibi herkesin severek takip ettiği yazarların şiirlerini tercih edebileceğiniz gibi, çok daha basit olsa da kendi şiirlerinizi de sevgiliniz için oluşturabilirsiniz. Sadece şiiri yazarken verdiğiniz emek bile sevgilinizin gözlerini mutluluktan yaşartmak için yeterlidir.

Aşk Şiirine Göre Çiçek Seçimi

Sevgililer Günü olsun ya da farklı özel günler olsun aşkı anlatan şiirler ya da mesajlar hediyeleri tamamlayan önemli unsurlar olur. Aşk şiirinize özel çiçek seçerek hediyenizin anlamını artırabilirsiniz.

Özellikle tercih edilen kırmızı güller, güllerin aşkı simgeleyen anlamı ile daha fazla tercih edilir. Seçim yaparken şiirin içerisindeki kelimelere gönderme yaparak da seçim yapabilirsiniz. Mesela Nazım Hikmet’in Hoşgeldin Kadınım şiirindeki “güller açıldı penceremin demirleri..” dizesine gönderme olarak güller arasından seçebilirsiniz. Ya da Cemal Süreyya’nın 8:15 Vapuru şirindeki “mavi ipek kış çiçeği” dizesini kullanarak mevsim çiçeklerinden seçim yapabilirsiniz.

En güzel çiçek hediyeleri için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden özel buketler veya aranjmanları hızlı ve güvenli teslimat avantajları ile tercih edebilirsiniz.