Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Beyaz Tören Çiçeği

399 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Kırmızı Beyaz Ferforje Aranjmanı

589 ,91 TL
KDV Dahildir

Çelenk

Sevdiklerimizin hayatında olumlu ya da olumsuz yeni gelişmeler söz konusu olduğunda, onların yanında olduğumuzu belirtmek amacıyla sıklıkla çiçekleri tercih ederiz. Özellikle iş yeri açılışı, düğün, nişan gibi özel zamanlarda ya da cenaze gibi üzücü durumlarda yakınlarımıza çelenk göndermek çok daha ideal bir seçim olarak karşımıza çıkar. 

Çok anlamlı bir duygu paylaşım yöntemi olan çelenk, hemen hemen her duyguyu yansıtmaya yarayan önemli bir araçtır. Her türlü durumda desteğimizi esirgemediğimizi ve her daim sevdiklerimizin yanında olduğumuzu ifade etmemize yardımcı olan çelenk, hem zarafetin bir yansıması hem de duyguların en güzel şekilde paylaşılmasıdır. 

Özel günlerde ister mutluluğu ister hüznü paylaşmak amacıyla olsun, gönderdiğiniz çiçeklerin büyüleyici etkisi ile yakınlarımıza sevginin gücünü gösterme imkanı buluruz. Siz de sevdiklerinizin her türlü özel anında onların yanında olabilir, şık ve estetik bir görünüme sahip olan ve muazzam aranjmanlara yer veren çelenklerden destek alabilirsiniz. 

Çelenk Nedir

Sevinçli ve hüzünlü anların temsilcisi olan çelenk, özel törenlerde veya kutlamalarda yakınlarınızın duygusunu paylaşmak amacıyla kullanabileceğiniz en güzel araçtır. En güzel çiçeklerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan şık ve hoş tasarımlar, her türlü duyguyu yansıtacak şekilde gerçekleştirilir. 

En çok tercih edilen çelenklerin tasarımında ise;

 • Gerbera, 

 • Karanfil,

 • Glayor gibi çiçek türleri tercih edilebilir. 

Tasarım sürecinde kullanılan konsept oldukça önemlidir. Farklı konseptlere uygun çok çeşitli çiçek türleri ile ihtiyaçlara yanıt veren çelenkler, kaliteli ve şık bir hediye olarak kendini gösterir. 

Doğru konsept ile sevdiklerinizi mutlu hissettiren ve onların yanında olduğunuzu kusursuz şekilde gösteren çelenkler, aynı zamanda onların hüznünü ya da mutluluğunu paylaşmanıza yardımcı olur. 

Çelenk Modelleri Nasıldır

Özel zamanlarda yakınların mutluluğunu paylaşmak amacıyla tercih edilen çelenk, çok çeşitli amaçlarla kullanılır. Bunların başlıcaları ise şu şekildedir:

 • Düğün,

 • Açılış,

 • Cenaze,

 • Fuardır.

Mutluluğu paylaşmak için gönderilen düğün çiçekleri canlı ve neşeli bir ruh halini yansıtırken, cenaze için hazırlanan çelengin hüznü paylaşması gerekir. 

Duruma göre tek ya da çift katlı sepetler ya da ferforjeler halinde tasarlanan modellerde, çok çeşitli çiçekler kullanılır. Örneğin; cenaze çelenklerinde genellikle;

 • Gerberalar, 

 • Lilyumlar, 

 • Gül gibi çiçekler tercih edilir. Özellikle beyaz ya da kırmızı gül en çok beğenilen cenaze çelengi çiçeğidir. 

Çelenk modelleri söz konusu olduğunda çok zengin bir seçenek yelpazesine vardır. Farklı tasarımlarla muazzam konseptlere yer veren çelenkler, her zaman sevdiklerinizin yanında ve onlara destek olduğunuzu canlı çiçeklerle ifade eder. 

Düğün ve nikah törenleri için de çiçek denildiğinde ilk olarak akla gelen çiçek sepetleridir. Etkinliğe katılsanız da katılmasanız da, şık bir çelenk ile sevginizi yakınlarınıza ifade edebilirsiniz. Bu tür etkinlikler için çelenk modelinin seçimine özen gösterilmelidir. Örneğin;

 • Çelenk bir düğüne ya da nikaha yakışacak kadar şık ve gösterişli çiçeklerle tasarlanmış olmalıdır. 

 • İsteğe göre tek renkli ya da karma çiçeklerden oluşan çelenk tercih edilebilir. Bununla birlikte etkinliğin genel konseptine uygun tasarım olması önemlidir. 

 • Çok eski dönemlerden beri tercih edilen çelenk, aynı zamanda bir prestij meselesidir. Bu nedenle itibarınızı en iyi şekilde yansıtan modellere yönelmelisiniz. 

Sevdikleriniz için en güzel dileklerinizi ifade etmek amacıyla ya da onların hüznünü ve üzüntüsünü paylaşmak için çelenk tercih edebilirsiniz. Çeşitli boy ve modellerde tasarlanan çelenk modelleri, her türlü ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak şekilde oluşturulur ve duygularınızın en güzel ifadesi için kullanılır.

Çelenk Yazıları Nasıl Olmalıdır

Önemli günlerde sevdiklerinizin yanında olduğunuzu onlara hissettirmenin en ideal yolu olan çelenk, çok çeşitli amaçlarla çok farklı konseptlerle tasarlanır. Çelenk modeli seçimi çok önemlidir. Duyguların en iyi şekilde ifade edilebilmesi amacıyla;

 • Çelengin şekli ve boyutu, 

 • Çiçek aranjmanları,

 • Çelenkte kullanılan çiçeğin türü ve rengi, 

 • Çiçeklerin dizilimi,

 • Çelengin kaç katlı olduğu gibi unsurlar oldukça önemlidir. 

Model kadar önemli olan bir diğer unsur ise çelenk yazılarıdır. Çelenk üzerine yazılan notlar, duyguların en net ifadesidir. En çok tercih edilen çelenk yazıları ise şu şekildedir:

 • Aile ya da iş arkadaşları gibi bir topluluk adına gönderilen çelenklerin üzerine “a firması” ya da “a ailesi” gibi firmanın adı veya ailenin soyadı yazılır. 

 • Tüzel kişi olarak çelenk gönderilecek ise, genellikle iş ünvanı çelengin üzerine yazılır. 

 • Unutulmamalı ki çelenklerin üzerine kısa ve net mesajlar yazılmalıdır. Uzun ve özel mesajların yazılması uygunsuz olur. Genellikle yazılan notlar 2 ya da 3 kelimeden oluşan mesajlardır. Örneğin; mutluluklar dilerim, tebrik ederim gibi ifadeler tercih edilmelidir. 

Kısacası özel organizasyonların en önemli parçası haline gelen çelenkler, ister tek ister çift katlı olsun, şıklığı ve zarafeti ile herkesin beğenisini kazanır. Siz de sevdiklerinize kendilerini özel hissettirmek amacıyla bu tür etkinliklerde duygularınızı çelenkler ile ifade edebilir ve sevdiklerinizin yanlarında olduğunuzu onlara gösterebilirsiniz.  

Çelenk Ne Zaman Gönderilir

En güzel çiçeklerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan şık ve zarif çelenkler;

 • Merasimler,

 • Anma günleri,

 • Cenaze törenleri gibi özel anların duygusunu paylaşmak amacıyla en çok tercih edilen araçlar arasında yer alır. 

Günümüzün vazgeçilmez bir geleneği haline gelen çelenk ferforje, gönderildiği yere görsel bir şölen sunar ve oradakilerin duygularına coşkunluk katar. Cenaze gibi hüzünlü anlarda ise, acının ve üzüntünün paylaşılması esas alınır. 

Sevdiklerimize destek olmamıza yardımcı olan çelenkler, bilinen en eski adetler arasındadır. Çelenk seçimi ve gönderim sürecinde, duygular kadar itibar da söz konusudur. Organizasyonun türüne göre tasarlanan çelenk, gönderileceği yere doğru zamanda ulaştırılmalıdır. Aksi takdirde ne hüzün ne de mutluluk doğru şekilde paylaşılabilir. 

Çelenklerin doğru zamanda doğru yere gitmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Düğünden ayrı bir nikah söz konusu ise, nikahın yapılacağı yere yani belediyenin nikah salonuna düğün çelenkleri gönderilmelidir ve nikah anında çelenkler orada olmalıdır.

 • Açılış için düzenlenen törenlere destek amacı ile gönderilen çelengin açılışın hemen öncesinde orada olmalıdır. Genellikle bu tür açılışlarda tek ayaklı ferforje aranjman tercih edilir. 

 • Sünnet törenleri için gönderilen çelengin tören başlamadan hemen önce orada olması gerekir. Bu tür çelenklerin üzerinde genellikle kişi ya da kurum ismi yazar. Bazen ise sadece “hayırlı olsun” notu yeterlidir. 

 • Cenazeler söz konusu olduğunda, çelengin tören başlamadan yerinde olması gerekir. Cenaze için de olsa uğurlanan kişiye şık ve zarif tasarıma sahip olan çiçek göndermek önemlidir.  

Çelenk Fiyatları Ne Kadardır

Özel etkinliklerin vazgeçilmez bir parçası haline gelen çiçekler, kendilerini gösterişli ve şık bir tasarım ile çelenklerde gösterir. Özellikle düğün, nikah, cenaze gibi etkinliklerin daimi konuğu olan çelenkler, sevdiklerinizin yanında olmanıza yardımcı olur. Çok çeşitli modellerde sizlere sunulan çelenklerin fiyatları da oldukça değişkendir. 

 • Kullanılan çiçeklerin türü,

 • Çelengin büyüklüğü, 

 • Çelengin kaç katlı olduğu (tek katlı veya çift katlı)

 • Çelengin tasarımı gibi unsurlar fiyatlar üzerinde etkilidir. 

Her türlü bütçeye uygun olarak tasarlanan çelenk modelleri mevcuttur. Bu nedenle çiçek siparişleriniz için bütçeyi sarsmadan, ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayabilecek yeterlilikte olan modellere yönelmek gerekir. 

Sevdiklerinizin hüznünü ya da mutluluğunu paylaşmak için bizden destek alabilir, hızlı ve kolay teslimat hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sadece çelenk modellerimiz için değil, saksı çiçekleri ihtiyacınız için de bize ulaşabilir ve online olarak sipariş verebilirsiniz.