Karanfiller açıyordu, o zamanlar gözlerinde… Güzel kokusu, hoş görüntüsü ile insanları kendisine çekmeyi başaran karanfiller şarkı sözlerine bile konu olmuştur. Yılda yalnızca iki kere çiçek açması ise karanfilleri eşsiz, özel ve kıymetli kılmaktadır. Kış aylarında ise karanfiller türlerine göre -40 derece soğuğa bile direnç gösterebiliyorlar. Kısacası karanfil çiçeği özel ve dayanıklı bir çiçek.

Karanfil çiçeği, botanikteki adı ile Dianthus Caryophyllus, Karanfilgiller (Caryophyllaceae) familyasına ait bir çiçektir.

Karanfil Çiçeğinin Anlamı

Kırmızı karanfil şefkat, hayranlık ve dostluk anlamlarına gelir. Mor karanfil ise asalet ve derin sevgiyi sembolize eder.

Karanfil Çiçeği Bakımı

Açık havada en iyi gelişen karanfil çiçekleri, ev içerisinde yetiştiriliyor ise bol güneş gören bir yere yerleştirilmelidir. Karanfil çiçeği genel olarak suyu çok sevmez, toprağı kuruyana kadar sulama yapmak yerine yapraklarına su fısfıslamanız karanfil için uygun olacaktır.

Herkese Çiçek Karanfiller kategorisi en sağlam, has, anlamlı ve derin duygularınızı ifade etmek adına alacağınız hediyelik karanfil çiçeği alışverişiniz için en doğru yer. En sağlam, gösterişli, dayanıklı ve güzel karanfiller Herkese Çiçek'te sizi bekliyor.