Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.

Orkide Çiçeği

Uzun yıllar yaşayan ve yılda ortalama 2 kere çiçek açan orkide yıllarca en doğal çiçek olarak görülmüştür. Genellikle orkide çiçeği aklınıza geldiğinde beyaz orkide gözümüzde canlanır. Beyaz orkidenin bir diğer adı beyaz orkide anlamı “kelebeğe benzeyen”dir. Beyaz orkide dışında orkideler mor ve kırmızı renklerde de bulunabilir.

Orkide Bakımı Nasıl Yapılır?

Orkidelerin saksıları için 10-12 cm saksılar yeterlidir. Orkidelerin uzun ömürlü olması için aydınlık ancak direk olarak güneş ışığı almayan, cama yakın yerlerde konumlandırılması gerekir. Orkide çiçeği haftada iki kere sulanmalıdır. Orkide çiçekleri için en ideal oda sıcaklığı gündüz 23 derece akşam 18 derecedir. Orkide bakımı zor düşünülse de değildir.

Orkide Anlamı

Orkideler romantizm, minnet, güçlü bağlar ve zarafet anlamına gelmektedir. Asaletin ve masumiyetin simgesi olarak görülebilir orkide çiçeği.

Herkese Çiçek Orkide kategorisinde kelebek gibi canlı ve doğal orkideleri uygun fiyat seçenekleriyle satın alabilirsiniz. En kaliteli, şık ve gösterişli orkideler Herkese Çiçek'te sizleri bekliyor.