Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Toz Pembe Aşk Bahçesi

349 ,91 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Aşk Esintisi Lilyumlar

189 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Pembe Bulut

109 ,91 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Büyük Sevgi Buketi

169 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Beyaz Duygu Lilyum ve Güller

189 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Beyaz Rüya Lilyum ve Güller

139 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Aşkın Adı 50 Kırmızı Gül

350.00 TL
320 ,00 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

50 Kırmızı Gül Buketi

599 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Zarif Beyaz Cam Vazoda Lilyumlar

199 ,99 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Beyaz Tören Çiçeği

399 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Gül Aranjman

179 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Sade Gül Buket

149 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Büyük Zarafet Lilyum ve Güller

269 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Beyaz Lilyum Aranjmanı

139 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Beyazın Büyüsü

219 ,90 TL
KDV Dahildir
Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

Kırmızı Beyaz Ferforje Aranjmanı

589 ,91 TL
KDV Dahildir

Düğün Nikah

Nikahveya düğün mutluluğa adım atılan, hayatın en önemli günlerinden biridir. Ancak her şeyi mükemmel hale getirmek için, bazen zor süreçleri atlatmak gerekir. Doğru mekanıbulmak, mükemmel gelinliğiya daetkileyici davetiyeleri seçmek uğraşılması gereken detaylardan sadece bir kaçıdır.

Düğün çiçekleri, düğün organizasyonlarının çok önemli bir detay değilmiş gibi dursa da aslında düşünüldüğünden daha önemlidir. İyi seçilmiş bir düğün çiçeği;

 • Fotoğrafların daha canlı ve doğal durmasını sağlayacaktır.
 • Düğün mekanının genel havasını değiştirecektir.
 • Düğünün atmosferini görüntü ve koku olarak farklılaştıracaktır.
 • Gelen ve damat için güzel bir dekor sağlayacaktır.
 • Konukları etkileyecektir.

Düğün çiçeklerinin seçimini pek çok faktör etkiler. Renkte bunlardan birisidir. Renklere göre popüler bazı çiçekler şu şekilde sıralanabilir;

 • Beyazrenk için; gül, bezelye, kamelya, orkide ve yasemin
 • Pembe renk için; gül, şakayık, bezelye, karanfil, lale ve zambak
 • Lavanta rengi için; lavanta, leylak, iris ve ortanca
 • Sarı renk için; nergis, ayçiçeği, zambak ve frezya
 • Kırmızı renk için;gerbera, gül, yıldız çiçeği ve nergis zambağı

Düğünde çiçekleri öne çıkarmanında birkaç yolu vardır;

 • Tören alanında dekoratif aranjmanlar,
 • Koridorlarda yapraklar,
 • Damat, sağdıç, gelinin ve damadın babası için yaka çiçekleri,
 • Gelin buketi,
 • Nedime buketleri,
 • Gelin damat masası için aranjmanlar,
 • Organizasyondaki ek alanlar için düzenlemeler, şeklindedir.

Düğüne Hangi Çiçek Gönderilir

Bir düğüne katılamıyorsunuz ya da düğüne katılsanız bile bir çiçek göndermeniz gerekiyorsa, çoğu zaman düğüne hangi çiçek gönderilir sorusu en zor cevap verilecek sorulardan biri olur. Çünkü çok fazla alternatif ve çiçek arasında seçim yapmak gerekir. Nikah, düğün ya da sözlere çiçek göndermek mutluluğu paylaşmanın en güzel yollarından birisidir.

Düğüne gönderilebilecek nikah çiçeğini seçerken, stilden şekle, çiçekten aranjmana kadar çok geniş seçenekler vardır. Düğüne gönderilecek çiçekler konusunda karar verirken bazı sorulara cevap verilmesi uygun olacaktır. Şık bir vazo mu yoksa bir kutu şeklinde bir çiçek mi ya da bir çelenk mi gönderilecek, buna göre şekil ve çiçek seçimi farklı olacaktır. Dilerseniz de buket çiçekler bile gönderebilirsiniz. Her tarzın kendine has eksi ve artıları vardır.

Mesela bir buket seçtiniz, çabuk solacağı için dayanıklı olmayacaktır. Büyük bir etki yapmak istiyorsanız da son dönemde tercih edilen ferforje tarzında çelenkleriseçebilirsiniz.

Ancak kalıcı ve olması ve gelin ve damadın da çiçekleri görebilmesi için vazo çiçeklerini veya canlı saksı çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Şık bir vazo tasarımıkalıcı ve etkili bir seçim olacaktır.Çiçek seçiminde de düğününrenk dağılımını bilmediğiniz için beyaz renk iyi bir seçim olabilir. Orkideler, kırmızı güller veya uygun mevsim çiçeklerini, düğünlere çiçek siparişinizi verirken gönül rahatlığı ile seçilebilir. Çiftlerin evlilik ile çok özel zamanlara adım attığı bu olayda, en özel söz nişan çiçekleri seçmekte önemlidir.

Nikah Düğün Çiçekleri Nasıl Seçilir

Çiçekler, düğünler en ayrılmaz parçalarıdır. Çünkü çiçekler ortama kattıkları renk veya kokudan ya da bir aksesuardan ziyade, düğünü güzelleştiren bir etmendir. Çiçekler, gelin ve damadın kişisel tarzını ve yaratıcılığını da ifade eder.

Düğün, söz nişan çiçekleri seçmek eğlenceli olduğu kadar, zor bir görevdir. Çünkü eğer nereden başlayacağınızı ya da nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız bu sizin için korkutucu bir görev haline gelebilir. Seçim yaparken sevdiğiniz çiçekleri seçmek yanı sıra birçok unsur vardır.

 • Bütçeye karar verin; Bir düğün ve nikahiçin çiçek seçiminde aslında en önemli adım bütçenin belirlenmesidir. Maliyetler hangi çiçek olacağından, çiçeklerin nerede nasıl kullanılacağına kadar pek çok kararı etkiler. Büyük bütçeli olan düğünde ayrıntılı tasarımlar, pahalı çiçekler seçilirken, daha düşük bütçeli durumlarda da çiçeklerin arasına yeşillik serpiştirmek daha uygun fiyatlı seçenekler elde etmenizi sağlayacaktır.
 • Uygun bir çiçekçi bulun; Mevsime, zevkinize ve bütçenize göre bir çiçek seçmek için iyi bir düğün çiçekçisi bulmanız gerekecektir. Çünkü düğün çiçekçileri alanında profesyoneldir ve zorlu kararlarınızda size uygun çözümleri sunacaktır.
 • İlham almayı unutmayın; Farklı modelleri inceleyin. Sevdiğiniz renk, stil ya da şekil gibi konularda notlar alın. Hatta düğün temalı filmler bile size farklı fikirler verebilir.
 • Çiçekleri biraz araştırma yapın;Nikah ve düğün çiçekleri ile ilgili bilgi toplarken, kırmızı gül, ortanca, zambak veya şakayık gibi çiçekleri de tanıyın. Mesela leylak, frezya ve şakayık gibi düğün çiçeklerinin kokusu çok yoğundur. Fazla koku sevmiyorsanız iyi bir tercih olmayabilir.
 • Renge karar verin; Birçok çiçek arasında karar veremediğiniz durumda, düğününüzde kullanacağınız renklere göre karar verebilirsiniz. Bu da seçiminizi daraltmanızda size yardımcı olacaktır. Nikah çiçeğini seçerken, bu çiçeğin dekorunuza birebir uyum sağlaması da gerekmez, ancak kıyafetler, masa örtüleri, çeşitli aksesuarlarla renk düzeni sağlayacak çiçekleri seçmekte fayda vardır. Her zaman en yakın eşleşmeyi sağlayacak çiçekleri seçmekte iyi bir tercih olur.
 • Buketinize karar verin; Düğün çiçekleri seçimindebaşlangıç noktası olarak buketi alabilirsiniz. Çünkü düğün fotoğraflarının çoğunda buket gözükecektir. Çiçekçiniz ile karar verirken nedime buketleri, yaka çiçekleri sonrasında diğer çiçeklere karar vermeniz uygun olur. Çiçek düzenlemeleri ile gelin buketinin aynı olmasına gerek yoktur. Ancak uyumlu olması gerekir. Bunun içinde aynı çiçeklerden bazılarını kullanmak bukette kullanmanız uygun olur.
 • Düğün tarihine göre karar verin; Düğününüzün tarihi ilkbaharda ya da kış aylarında ise ayrı çiçekler seçmeniz gerekecektir. Çiçek siparişinizi verirken mevsim dışı çiçekler seçtiğinizde çiçekçinizin bunları bulması zor olabilir. Bu da maliyeti artırabilir.
 • Düğün konseptinize uygun çiçekler seçin; Düğün çiçekleri her zaman düğünün genel konseptini yansıtmalıdır. Düğünüz nostaljik veya bir kır tarzı olan düğün seçimlerinde ise farklı çiçekleri seçmeniz gerecektir.

Düğün Çiçekleri İsimleri Nelerdir

Düğün ve nikah çiçekleri birçok etmene göre değişse de en çok kullanılan 10 düğün çiçeğini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Güller: Güzellik ve sevginin sembolü olan güller düğün çiçekleri arasında en fazla tercih edilen çiçeklerdendir. Çok fazla rengi olması sebebi ile birçok düğün konseptine rahatlıkla uyum sağlar.
 • Laleler; Birçok düğün konseptinde kendine yer bulan lalelerin beyaz, krem, pastel (pembe, sarı gibi) renkleri yanı sıra kırmızı, turuncu veya mor gibi canlı renkleri de bulunur. Yılın neredeyse her zamanı bulmak mümkündür.
 • KallaZambağı (CallaLilies): Muhteşem güzelliği simgeleyen bu çiçek pürüzsüz gövdesi ve büyük başlı bir çiçek olması sebebi ile gelin buketlerinden, düzenleme çiçeklerine kadar her yerde kullanılabilir. Özellikle fildişi rengi sıklıkla tercih edilsede, leylak, turuncu, sarı ve koyu mor renkleri de vardır.
 • Ortancalar: Büyük ve gür çiçeklerle bezenmiş başı yanı sıra yoğunmavi, pembe, mor ve bordo tonları ile en popüler düğün çiçeklerinden birisidir. Büyüklüğü ile düzenlemelerde veya buketleri hemen doldurur.
 • Şakayık: Şakayıktan yapılmış bir buket hem estetik hem de şık bir görünüm sergileyecektir. Şakayık çiçeği çeşitleri, güçlü kokusu ve parlak rengi onu iyi bir düğün çiçeği yapar.
 • Erengül (Ranunculus – Düğün Çiçeği): Gül ya da şakayıklardan daha uygun bir maliyeti olan bu çiçekler beyazdan sarıya, turuncudan pembeye kadar birçok rengi bulunur. Buketler dedoğal durması yanı sıra iyi birer de yaka çiçeği olurlar.
 • Yasemin (Stephanotis): Zarif ve beyaz yaseminler, düğünlerin sunmak istediği sadelik, şıklık ve zarafeti başarı ile yansıtırlar. Hafif kokuludur ve yıl boyunca bulmak mümkündür. Özellikle klasik bir düğün isteniyorsanız yasemin çiçeği modelleriiyi bir tercih olur.
 • Bezelye Çiçeği (SweetPeas): Şeker benzeri güçlü kokusu ile gelin ve nedime buketlerinde sıklıkla kullanılır. Beyaz,pembe ve mavi gibi birçok rengi bulunur. Bezelye çiçeği çeşitleridüğünler için farklı bir alternatif olacaktır.
 • Gardenya: Yoğun kokusu ve mumsu yaprakları ile tek bir gardenya bile bir bukete farklı bir hava katabilir. Gardenya çiçek sepeti ortama farklı bir hava katabilir.
 • Ayçiçeği: Son dönemde buketlerden masa düzenlemelerine kadar ayçiçekleri nikâh ve düğünlerin vazgeçilmez çiçekleri arasında girmiştir.

 

Düğün Masası Çiçekleri Nasıl Seçilir

Düğün organizasyonu sırasında düğün mekanınasıl dekore edeceğiniz muhtemelen en zor adımlardan biri olacaktır. Düğün masası çiçekleri düğünlerin şık, elegant ve tarz gösteren önemli parçalardır. Çiftlerin en özel günlerinde çiçeklerle ortama kolaylıkla farklılık katılabilir.

Çoğu kişi masaların ortasına yerleştirilenaranjmanları tercih ederken, bu seçenekler içerisinde basit bir demetin çok ötesine bile geçebilir. Düğün masası çiçekleri düğünü tamamlayan önemli adımlardan biridir. Bu açıdan size düğün masası çiçekleri konusunda birkaç öneri sunmak istiyoruz.

 • Vazo içerisinde içek buketleri yapabilirsiniz. Düğün mekanını süsleyen ya da buketinize uyumlu çiçekler arasında seçim yapabilirsiniz. Masanın tam ortasında olan bu aranjman için cam, metal ya da farklı tarz vazolar seçebilirsiniz. Düğün konseptine bağlı olarak vazoların rengi de değişebilir. Seçeceğiniz çiçekler ve sade bir vazoyu bile ortama çok farklı hava katabilir.
 • Canlı çiçek seçebilirsiniz. Ortada buket çiçekler yerine küçük canlı çiçeklerden bir masa çiçeği olarak bir aranjman yapabilirsiniz. Rengarenk menekşeler renkli saksılar ile ortada çok farklı bir hava ile konuklara eşlik edebilir.
 • Ayaklı vazolar ile sarkan çiçekler seçebilirsiniz Büyük bir ayaklı vazodan masaya sarkan çiçekler masanızı çok şık gösterebilir.
 • Yaygın vazolar tercih edebilirsiniz. Uzun ve dik vazolar kadar aranjmanlarınızı daha geniş, kısa ve yaygın şekildeki vazolarda sunarak, büyük düğün masalarının ortasını doldurabilirsiniz.
 • Ortaya buket tarzı aranjmanlar yerine yeşillik ve tek bir çiçek şeklinde farklı aranjmanlar yapabilirsiniz. Ya da tek bir çiçek ile düğün masası çiçeği hazırlayabilirsiniz. Mesela kocaman bir papatya buketi şeklinde masada harika bir etki yaratacaktır.
 • Renk üzerinden aranjmanınızyapabilirsiniz. Sadece beyaz sadece mavi ya da sadece pembe çiçeklerle bir masa çiçeği olarakseçebilirsiniz.
 • Cam fanus içerisinde çiçek aranjmanlarıyapabilirsiniz. Ya da klasik bir çiçek sepeti modeli seçebilirsiniz.
 • Düğün masası seçeneklerinde daha küçük tarz ve şekiller seçebilir, bu küçük çiçek aranjmanlarını da misafirlerinize hediye edebilirsiniz. Küçük çiçek hediyeleri misafirlerinizi mutlu etmenin en güzel yollarından biri olabilir.

Düğün masası kadar gelen ve damadın oturduğu masanın çiçeği de çok iyi tasarlanması gerekir. Bunun için çiçekçinizden öneri alabilir ya da misafir masalarınınkonseptine uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Mevsim çiçeklerine göre seçim yapmak daha kolaydır. Söz nişan düğünler genellikle yaz aylarında gerçekleşiyor. Yaz düğün çiçeklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Gül
 • Ortanca
 • Papatya
 • Frezya
 • Lale
 • Şakayık
 • Gardenya
 • Orkide
 • Zambak
 • Lavanta
 • Ayçiçeği
 • Hezaren Çiçeği
 • İşaret Çiçeği
 • Yıldız çiçeği
 • Krizantem
 • Çan Çiçeği
 • Peru Zambağı, sayılabilir.

Yapay Söz ÇiçeğiSeçenekleri Nelerdir

Yapay çiçekler canlı çiçekler kadar düğünler yanı sıra özellikle sözlerde de sıklıkla kullanılır. Ülkemizde kız isteme geleneği halen devam ediyor. Bu süreçte damadın ailesi gelin evine çikolata ve çiçek götürüyor. Genel olarakda kız isteme sonrasında küçük bir söz yapılıyor.

Söz nişan düğün gibi durumlarda kalıcı olması açısından sıklıkla yapay çiçekler tercih ediliyor. Hem saklaması kolay hem de dayanıklı olması açısından iyi bir alternatiftir. Yapay çiçeklerde mevsim çiçeklerini bulma gibi bir zorunluluk olmaması sebebi ile çok geniş seçenek alternatifi vardır. 

Yapay söz çiçeği buket olabildiği gibi, farklı vazo tiplerinde aranjman şeklinde de olabilir. Şık bir vazoda bir yapay söz çiçeği, çiftlerin mutlu günlerinde hem güzel hem de kalıcı bir hediye olacaktır.

Nikah Çiçeği Hediyelik Seçenekler Neler Olabilir

Nikah ve düğün çiçekleri çok keyifli misafir hediyeleri de olabilir. Daha küçük buketlerden minik saksılardaki çiçeklerekadar düğüne gelen misafirlere bu en güzel olayı hatırlatan bir hediyeye kolayca dönüşebilir. Düğünçiçeği hediyelik seçeneklerinde yapay çiçek buketleri, minik çiçek buketleri ya da saksı çiçekleri bile olabilir. Yapay çiçekler kişilerin mutlu günlerinde sonrası için kalıcı birer anıya dönüşür.

Bütçenize göre ve düğün konseptine göre bu hediyeyi kolayca kişiselleştirebilirsiniz. İsterseniz düğün masası çiçeğinizin küçük bir minyatürünü bile verebilirsiniz. Ya da düğün de kullandığınız gelin buketini daha küçük ve kişisel hale getirebilirsiniz.Nikah, düğünçiçeği hediyelik olarak tarzınız, bütçeniz, düğün konsepti gibi unsurlar etkili olur. Yaratıcı ve benzersiz bir hediye için küçük bir araştırma yeterli olacaktır.

Nikah Düğün Çiçeği Ne Kadardır

Düğün çiçekleriaranjmanları düğün gününüzü daha da güzelleştiren önemli ayrıntılardır. Düğün çiçekleri maliyeti için kesin bir rakam söylemek mümkün değildir. Çünkü kullanılacak çiçekten adetine, nerede ve nasıl kullanılacağına kadar her bir faktör bu maliyeti etkileyecektir. Ayrıca düğün çiçeğini sadece masalarda veya süslemelerde değil yaka çiçekleri, buket ve hediyelik gibi farklı şekillerde de düşünerek hesaplamak lazımdır.

Düğün çiçeklerinizi seçerken bütçenizin ne kadarını bu adım için ayırdığınızakararvermeniz gerekiyor. Düğün için ortalama çiçek maliyeti farklıdır. Çok farklı çiçek türü vardır. Çok pahalı çiçekler yanı sıra düğün bütçesi daha düşük ise çok sayıda yeşillik kullanarak, çiftlerin bu en özel günlerinde uygun maliyetlerle düğün mekanı dekore edilebilir.

Düğün çiçeklerinden nasıl tasarruf ederim diye düşünüyorsanız. 

 • Mevsim çiçeklerini seçebilirsiniz
 • Çiçek başı daha büyük ve gür olanları kullanabilirsiniz
 • Çiçekleri yeşillik ile destekleyebilirsiniz
 • Çiçekleri mum veya farklı aksesuarlarlakarıştırarakkullanabilirsiniz

Düğünde çiçeklere fazla bir bütçe ayırmayacak iseniz gül, papatya, ortanca, karanfil, limon yaprağı tarzında seçim yapabilirsiniz. Ya da yapay çiçeklerden seçim yapabilirsiniz.Düğün bir insanın hayatındaki en önemli olaydır, bu mutlu gün çiftlerin artık farklı bir dünyaya adım attığı zamanlardır. Bir düğünde çiçek olmadan neredeyse tam bir düğün olmaz. Çiçekler mutluluğa adım atılan düğünlere en özel dokunuşları sunar. Sayfamızdan istediğiniz ve ihtiyacınız olan çiçeklerihızlı ve kolay teslimat avantajları ile seçebilirsiniz.