Her Gün Aynı Gün
Ücretsiz Teslimat

BAHARIN SEVGİSİ HÜSNÜYUSUFLAR

79 ,90 TL
KDV Dahildir

Hüsnü Yusuf Çiçeği

Doğayı seven ve çiçeklerden vaz geçemeyen kişiler için olmazsa olmaz çiçekler arasında yer alan Hüsnü Yusuf çiçeği, yazın aylarının habercisi olan bir çiçek türüdür. Hem evinizde hem de ofisinizde keyifle yetiştirebileceğiniz bu çiçek, bulunduğu yere şık ve hoş bir hava katar.

Karanfil ile aynı cinsten gelen Hüsnü Yusuf çiçeği, çok çeşitli renklerle karşınıza çıkar. Her bir renge farklı anlamlar yükleyen kişiler vardır. Örneğin; beyaz çiçekleri olan Hüsnü Yusuf çiçeği, birçok kişi için saflığı ve temizliği temsil eder. Aynı şekilde mor renkte Hüsnü Yusuf, neşeyi ve içtenliği gösterir. Pembe renkte olan Hüsnü Yusuf ise sevgiyi ve şefkati ifade eder.

Kısacası Hüsnü Yusuf çiçeği yetiştirmek çiçekseverler için alışılagelmiş bir durumdur ve her bir Hüsnü Yusuf çiçeğinin kendine has özelliği ve anlamı vardır. 

Zarafetin ve inceliğin temsilcisi olan bu çiçek, aynı zamanda şık ve gösterişli bir havaya sahiptir. Siz de sevdikleriniz için bu çiçek modelinden alabilir ve onlara baharın gelişini en güzel şekilde müjdeleyebilirsiniz. 

Hüsnü Yusuf Çiçeği Ne Zaman Açar

Ortalama 2 yıl boyunca yaşayan Hüsnü Yusuf çiçeği, birçok açıdan rahat yetiştirilen ve zahmet gerektirmeyen bir çiçektir. Sadece evlerde değil, balkon ve bahçe gibi açık alanlarda da gönül rahatlığı ile bakabileceğiniz bu çiçek, doğru büyütüldüğünde muazzam çiçekler açar.

Bakımı oldukça kolay olan Hüsnü Yusuf çiçeğinin yetiştirilmesi sürecinde bazı konularda dikkatli davranmak gerekir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Hüsnü Yusuf çiçeği yarı gölge ya da gölgelik yerleri sever. Bu nedenle çiçek kesinlikle doğrudan güneş alan yere bırakılmamalıdır.
 • Hüsnü Yusuf çiçeğinin bol çiçek vermesi için düzenli bir şekilde sulanması gerekir.
 • Genel olarak Hüsnü Yusuf çiçeğinin tohumu, ilkbahar aylarında dikilmelidir. Bu şartlarda gelecek yılın aynı aylarında ilk çiçekler açmaya başlar.
 • Hüsnü Yusuf çiçeğinin tohumu dikilmeden önce bir süre suda bekletilmelidir. Ardından pamuk ya da ıslak beze sarılan tohum filizlendirilmelidir.
 • Hüsnü Yusuf çiçeğinin fideleri özellikle mayıs ayında toprağa dikilirse, çiçek açması için en ideal şartlar oluşur.

Karanfil grubundan gelen ve 2 yıllık bir bahçe bitkisi olarak bilinen Hüsnü Yusuf çiçeği, saksılar içerisinde de rahatlıkla yetiştirilebilir. 

Kokusu ile muazzam bir etki yaratan bu çiçek herkesin ilgisini ve beğenisini toplar. Ayrıca hoş ve gösterişli çiçekleri sayesinde evlerin ya da ofis gibi iş yerlerinin dekorasyonuna olumlu katkıda bulunan Hüsnü Yusuf çiçeği, özel bir ilgiye ihtiyaç duymaz. Bu güzel çiçekler ile siz de evinizi veya bahçenizi renklendirebilirsiniz. 

Hüsnü Yusuf Çiçeği Faydaları Nelerdir

Rengarenk çiçekleri ile evinizi ya da bahçenizi şenlendiren Hüsnü Yusuf çiçeği, hemen hemen herkesin rahatlıkla besleyebileceği bir çiçek türüdür. Detaylı bir bakım sürecine ihtiyacı olmayan bu çiçeğin ise pek çok açıdan size faydası dokunur. 

Hüsnü Yusuf çiçeğinin en dikkat çeken faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Soğuk algınlığına ve gribal enfeksiyonlara karşı koruyucudur.
 • Özellikle erkek çocuklarda görülen kasık fıtığına iyi gelir.
 • İdrar söktürücü etkisi vardır.
 • Terletici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir.
 • Mide üşütmesi gibi şikayetlerin giderilmesine yardımcı olur.
 • İktidarsızlığa karşı olumlu etkilere sahiptir.

Peki bu tür faydalarından yararlanmak için Hüsnü Yusuf çiçeği nasıl kullanılmalıdır? Bu noktada yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Öncelikle Hüsnü Yusuf çiçeği kurutulur.
 • Ardından yaklaşık bir litre miktarında suya ortalama 50 gr kadar kuru Hüsnü Yusuf çiçeği konur.
 • Çiçek suda bir süre kaynatılır ve soğumaya bırakılır.
 • Çiçeğin kaynatıldığı su süzülür.
 • Elde edilen bu su günde üç kere birer bardak şeklinde tüketilir.

Hüsnü Yusuf çiçeği içeriğinde yer alan tanen, uçucu ve sabit bir yağdır. Bu yağ sayesinde çiçeği kaynatıp suyu içen kişilerde birçok olumlu etki gözlemlenir. 

Hüsnü Yusuf Çiçeği Özellikleri Nelerdir

Süs bitkisi söz konusu olduğunda akıllara ilk gelen isim olarak bilinen Hüsnü Yusuf çiçeği; evlerde, bahçede, balkonda ya da iş yerlerinde rahatlıkla yetiştirilebilen bir çiçek türüdür. 

Çok sayıda renk seçeneği ile herkesin beğenerek yetiştirdiği bu çiçek, birçok açıdan bulunduğu yere hoş bir görünüm kazandırır. Hem kokusu hem de zarif görünüşü ile dikkatleri üzerine çeken Hüsnü Yusuf çiçeği, 2 yıl boyunca sorunsuzca muhafaza edilebilir. 

Bu güzel süs bitkisinin yaz aylarından önce dikilmesi gerekir. Bu şartlarda çiçeklerin açması için bir sene beklemek gerekir. Kısacası bir sonraki yazın müjdecisi olarak ilk çiçeklerini açarak sizi sevindirir ve yaz günlerinin geldiğini haber verir. 

Çok detaylı bilgiye gereksinim olmadan ve zahmet göstermeden yetiştirilebilen bu çiçek, çok çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin başlıcaları ise şu şekilde listelenebilir:

 • Bakımı kolaydır.
 • Yarı gölge yerde muhafaza edilmelidir.
 • Hem açık alanda hem de kapalı yerlerde rahatlıkla büyütülür.
 • Ortalama boyu 60 cm kadardır.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Pembe, kırmızı, mor gibi renkleri bulunur.

Güzelliği ile bulunduğu ortama şık bir dokunuş katan Hüsnü Yusuf çiçeği, çiçekleri ve doğayı seven hemen hemen herkesin evinde ya da bahçesinde kendine yer bulur. Bakımı oldukça kolay olan bu çiçeği, doğrudan güneş gören yere bırakmamak gerekir. Aksi takdirde kısa sürede çiçek zarar görür. Bu nedenle yarı gölge ya da gölgelik alanlar Hüsnü Yusuf çiçeği için oldukça idealdir.

Hüsnü Yusuf çiçeğini evde ya da bahçede besleyerek, doğal güzelliğinden faydalanmak mümkündür. Aynı zamanda bu süs bitkisinin açtığı çiçeklerin kurutulması ve kaynatarak içilmesi de oldukça yararlıdır. Birçok açıdan kişiye avantaj sunan bu muhteşem çiçeğin faydalarından yararlanmak herkes için kolaydır. Hemen hemen her zaman satın alınması mümkün olan bu süs bitkisine istediğiniz zaman sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Hüsnü Yusuf çiçeği süs bitkisi olarak bilinse de yabani hali de mevcuttur. Özellikle Kırklareli ormanlarında yer aldığı düşünülen çiçeğin yabani hali görmek mümkündür. 

Hüsnü Yusuf Çiçeği Fiyatı Ne Kadardır

Siz de çiçeklerden vazgeçemeyenler arasındaysanız ve doğanın sunduğu güzelliklerden faydalanmayı seviyorsanız, Hüsnü Yusuf çiçeğinin sunduğu muazzam renklerden yararlanmalısınız. 

Sıcak yaz aylarının habercisi olarak bilinen bu süs bitkisi, ortalama iki yıl boyunca size ve evinize eşsiz güzelliği ile arkadaşlık eder. Siz de Hüsnü Yusuf çiçeğinin şık ve sıcak dokunuşlarını hissetmek istiyorsanız, sayfamız üzerinden siparişinizi verebilir ve “Hızlı veKolay Teslimat” hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Türüne bağlı olarak fiyatlandırılan bu çiçekleri sevdiklerinize hediye olarak da alabilirsiniz. Eşinize ya da anneniz alabileceğiniz Hüsnü Yusuf çiçeği ile onları mutlu edebilir ve yüreklerini ısıtabilirsiniz. 

Karanfil ile aynı cinse bağlı olan bu çiçeğin pek çok rengi vardır. Beyaz, pembe, mor gibi seçenekleri olan çiçeği rahatlıkla her türlü mekanda yetiştirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise yaz boyunca çiçeğin güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalmaması gerekliliğidir. 

Online olarak verebileceğiniz siparişler ile bu muhteşem çiçeği satın alabilir ve ortalama 2 yıl boyunca yaz mevsiminin sıcak günlerinin habercisi olan bu çiçeğin bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Bakımı kolay olduğu için rahatlıkla yetiştirilen hüsnü yusuf çiçeği, satın almak isteyen kişiler için her daim bünyemizde bulunur. Bu güzel çiçeği temin etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.