Karanfiller

Çiçek dünyasının en çok sevilen çiçeklerinden biri olan karanfiller, mis kokuları ve eşsiz güzellikleri ile bulunduğu ortama enerji katar. Rengârenk çiçekleri sayesinde her daim muazzam çiçek buketlerive çiçek aranjmanlarıiçin vazgeçilmez bir yere sahip olan karanfil çiçeği, kesme çiçekçiliğin önemli bir unsurudur.

Karanfil Çeşitleri Nelerdir

Her mevsim üretilebilen bu güzel çiçeğin pek çok farklı çeşidi mevcuttur. 80’in üzerinde farklı cinsi olan karanfil çiçeği çeşitleri genel olarak renklerine göre sınıflandırılır. Karanfil çiçeği renkleri çoğu zaman beyaz, pembe, kırmızı şeklindedir. 

Birçok farklı renkte yetiştirilen karanfil, seracılık yöntemi sayesinde yılın dört mevsiminde de aktif olarak yetiştirilir. Bu nedenle her bütçeye hitap eden bir süs bitkisi olarak karşımıza çıkar. Her biri birbirinden güzel olan bu hoş çiçek, hemen hemen herkes tarafından beğenilen ve sıklıkla tercih edilen bir bitkidir. Aynı zamanda ekonomik karanfil çiçeği fiyatı ile sizlere sunulur. 

Karanfil Ne Zaman Çiçek Açar?

Her mevsim çiçek açan karanfil çiçeği hakkında bilgi arayan birçok kişi vardır. Özellikle hangi dönem karanfiller açıyordu sorusu sıklıkla karşımıza çıkar. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli hususlardan biri de belirli bir mevsime bağlı olmadan yetiştirilen ve çiçek açan bitkinin, senede iki defa çiçek açtığıdır. Bu nedenle sektörün en çok rağbet gören çiçek çeşitlerinden biridir. Karanfil çiçeği bakımı doğru olduğunda düzenli olarak çiçek açan bitki, kaliteli karanfil çiçeği tohumu ile çoğaltılmalıdır. 

Karanfil Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Birçok farklı rengi olan bu çiçek, oldukça anlamlıdır ve birçok manaya gelen bir süs bitkisidir. Hediye olarak da sıklıkla tercih edilen karanfillerin anlamı ise şu şekilde listelenebilir:

Beyaz Karanfil

Anneler gününün simgesi olan beyaz karanfil çiçeğinin anlamı saflık ve masumiyettir. Çiçek aranjmanlarının en önemli parçalarından biri olan bu güzel çiçek, anne sevgisinin de güzel bir ifadesidir.

Kırmızı Karanfil

Kırmızı renkte olan çiçek genel olarak özlemi ve hasreti ifade eder. Sevgiliye verildiğinde aşkı da sembolize eder.

Pembe Karanfil

Pembe olan karanfille içtenlik ve samimiyet duyguları en iyi şekilde ifade edilir. Bu eşsiz çiçek aynı zamanda şefkat duygusunu da yansıtır. 

Mor Karanfil

Mor renkteki karanfilin anlamı asalet ve sevgidir. En nadir bulunan karanfil çeşitlerinden biri olması nedeniyle oldukça beğeni toplar.

Sarı Karanfil

Sevgiyi ve içtenliği gösteren bu çiçek, hüznü ön plana çıkarır. 

Karanfil Çiçeği Özellikleri Nelerdir

Karanfil çiçeğinin özellikleri en çok merak edilen konulardan biridir. Pembe, beyaz, kırmızı ve mor gibi pek çok farklı renkte üretilen çiçeğin en belirgin karanfil çiçeği özellikleri arasında güzel kokusu yer alır. Bu nedenle yaşam alanlarınızı ve bahçenizi mis gibi bir hava kazandıran çiçek, birçok parfümün yapımında da sıklıkla kullanılır. Karanfiller, özel güller için tercih edilebildiği gibi kendim için hediye almak istiyorum dediğinizde de rahatlıkla tercih edilebilir.

En Güzel Karanfil Aranjmanları

Birbirinden güzel farklı tonlarda çiçekleri olan bu süs bitkisi, oldukça dekoratif bir görüntüye sahip olduğu için en çok tercih edilen kesme çiçeklerden biridir. Seralar sayesinde her mevsim çiçek açan bitki, hem bahçede, hem de yaşam alanlarında sıklıkla kullanılır. Saksılarda kullanılan bu güzel çiçek en çok sevilen vazo çiçekleri arasında da yer alır. 

Sayfamız üzerinden özgün ve şık aranjmanlara bakabilir ve en çok beğendiğiniz ürünler için karanfil çiçeği satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her bir aranjman için karanfil çiçeği resmi mevcuttur. Böylece rahatlıkla buket ya da sepet gibi ürün alternatiflerinden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca karanfil çiçeği ne kadar, karanfil çiçeği kaç TL gibi soruların cevabı için ürün bilgilerine göz atabilir ve en ideal seçeneklerin siparişini verebilirsiniz.